Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarki Tianjin po raz piąty z rzędu mistrzyniami Chin

Siatkarki Tianjin po raz piąty z rzędu mistrzyniami Chin

Broniące tytułu mistrzowskiego siatkarki Tianjin pokonały w trzecim meczu finałowym play-off ligi chińskiej Evergrande Guangzhou 3:2, zdobywając swój ósmy tytuł w dziewięciu ostatnich sezonach. To już piąte z rzędu mistrzostwo Chin dla ekipy Tianjin.

Finał play-off w lidze chińskiej rozpoczął się od łatwego zwycięstwa faworyzowanej drużyny Tianjin, która wygrała na własnym parkiecie z Evergrande Guangzhou 3:0 (25:9, 25:20, 25:15). Bardzo zacięte było drugie spotkanie rywalizacji o złoto, w którym Evergrande pokonało swoje rywalki 3:2, wyrównując tym samym stan rywalizacji na 1:1. O tytule mistrzowskim musiało rozstrzygnąć trzecie spotkanie.

W decydującym pojedynku, dwa pierwsze sety padły łupem podopiecznych trenerki Jenny Lang Ping. Kolejne trzy partie to już jednak zdecydowana dominacja obrończyń mistrzowskiego tytułu. Zespół Tianjin wygrał z Evergrande 3:2 (12:25, 19:25, 25:20, 25:20, 15:10) i po raz kolejny triumfował w lidze chińskiej siatkarek. Srebrne medale przypadły w udziale siatkarkom Evergrande Guangzhou.

Rangę naszej wygranej podnosi fakt, iż udało nam się zwyciężyć będąc w bardzo trudnej sytuacji. To bardzo ważne doświadczenie zwłaszcza dla naszych młodych zawodniczek – powiedział zadowolony z wygranej trener Tianjin, Liu Xiaoming. Trenerka Evergrande, Jenny Lang Ping chwaliła swoje rywalki za grę w obronie i w bloku. Mimo porażki w finałowej rywalizacji była bardzo zadowolona ze swoich zawodniczek. – Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę – nie tylko w finale, ale w całym sezonie. Ciągle podnosimy nasze umiejętności. Dziś zagraliśmy bardzo dobrze w dwóch pierwszych setach, ale nie na tyle dobrze, aby wygrać w całym spotkaniu i sięgnąć po złoty medal.

źródło: chinadaily.com.cn, inf. własna