Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Leszek Dejewski: W następnych sezonach będzie tylko lepiej

Leszek Dejewski: W następnych sezonach będzie tylko lepiej

fot. archiwum

- Przed sezonem mieliśmy inne plany - mówi Leszek Dejewski. Drugi trener Jastrzębskiego Węgla wierzy, że sztab szkoleniowy wyciągnie wnioski z pechowego dla jastrzębian sezonu. - Czasami trzeba spaść dosyć nisko, żeby się odbić - twierdzi Dejewski.

Chcieliśmy walczyć o medale jak co roku w kilku poprzednich latach. Niestety, te plany musieliśmy zweryfikować – mówił po wygranym 3:1 meczu z Pamapolem Wielton Wieluń, II trener Leszek Dejewski. Początek sezonu nie ułożył się po naszej myśli. Od razu pierwszy przegrany mecz w Warszawie zburzył naszą dyspozycję. Chociaż później była potem jeszcze szansa załapania się do czołowej szóstki… Myślę, że ten sezon nie był tak do końca przegrany. Graliśmy w Final Four Ligi Mistrzów, pokazaliśmy się z dobrej strony w tych rozgrywkach. Na osłodę wygraliśmy zdecydowanie z Wieluniem.

Niestety, taki jest sport. Czasami trzeba spaść dosyć nisko, żeby się odbić. Myślę, że w następnych sezonach będzie tylko lepiej. Zarząd klubu, trener i sztab szkoleniowy wyciągną wnioski z tego sezonu i nie powtórzy się to w następnych – zapewnia Leszek Dejewski.

Mimo niepowodzeń w lidze jastrzębianie odnieśli ogromny sukces w europejskich pucharach, kwalifikując się do Final Four Ligi Mistrzów. – Final Four to było coś pięknego dla nas. Myślę, że zasłużenie graliśmy w tych rozgrywkach. Niektórzy mówią, że mieliśmy łatwą drogę, ale ja tak nie uważam. Musieliśmy wygrać dwa złote sety i tutaj wyszedł charakter zespołu – twierdzi drugi trener Jastrzębskiego Węgla.Zajmując 7. lokatę w lidze zespół Jastrzębskiego Węgla nie wywalczył sobie jednak prawa do gry w europejskich pucharach. Być może jednak jeszcze nie wszystko stracone. – Z tego co wiem, prezes mówił, że będzie się starał o dziką kartę. Czy ona zostanie nam przyznana? To już nie nasza decyzja – mówi Dejewski. Dla niego i jego podopiecznych sezon już się zakończył. Co więc będą robili teraz? – Obcokrajowcy jak co roku wyjadą najszybciej. Kadrowicza mamy tylko jednego – Grzesia Łomacza. Odpocznie teraz i przygotuje się do reprezentacji. Pozostali będą mieć teraz kilka dni wolnego, a potem okres roztrenowania.

* rozmawiał Robert Krzyżaniak (Radio 90)

źródło: inf. własna, Radio 90 FM

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved