Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta Warszawa bez trenerów

Sparta Warszawa bez trenerów

fot. archiwum

Pierwszoligowa Bank BPS Sparta Warszawa nie ma trenera. W minionym tygodniu za porozumieniem stron kontrakt z klubem rozwiązał Marcin Wojtowicz. Z pracy z beniaminkiem I ligi kobiet zrezygnował również asystent Wojtowicza, Maciej Grochulski.

Beniaminek z Warszawy nie ma szczęścia do szkoleniowców. Przed rokiem z klubem z Jagiellońskiej pożegnał się Maciej Kosmol, decydując się na pracę w Organice Budowlanych Łódź. Latem w jego miejsce z Muszyny przyszedł trener i scout Muszynianki, Marcin Wojtowicz. I od razu został rzucony na głębokie wody, bo działacze drugoligowej dotąd Sparty zdecydowali się przystąpić w sezonie 2010/2011 do rozgrywek I ligi, zastępując Budowlanych Toruń. Wojtowicz dysponując w większości mającymi drugoligowe doświadczenie juniorkami, wspartymi kilkoma starszymi zawodniczkami, dokonał wydawać się może rzeczy mało prawdopodobnej – utrzymał zespół w I lidze. Po wręcz tragicznej pierwszej rundzie sezonu, Sparta na swoim koncie miała tylko dwa oczka. W rewanżach stołeczne, stając się rewelacją I ligi kobiet, zdobyły 14 punktów, zapewniając sobie rzutem na taśmę utrzymanie na zapleczu PlusLigi Kobiet. Poza zespołem pierwszoligowym, Wojtowicz pracował również z juniorkami, które pod jego wodzą przegrały tylko jedno, ale jakże ważne spotkanie. W meczu o złoty medal mistrzostw Polski juniorek spartanki uległy 1:3 Pałacowi Bydgoszcz.

Ze Spartą pożegnał się również Maciej Grochulski , asystent Marcina Wojtowicza. Co prawda Grochulski zapowiadał, że z klubu odejdzie po zakończonym sezonie pierwszoligowym, ale na prośbę trenera brał czynny udział w przygotowaniach do turniejów juniorskich. Przypomnijmy, że Maciej Grochulski wspólnie z Andrzejem Warychem prowadzili warszawskiego Poloneza. Pod jego skrzydłami trenerskiego fachu uczył się m.in. Ireneusz Mazur . Nie wiadomo jest kto poprowadzi Spartę Warszawa w przyszłym sezonie, nie wiadomo też jaki zespół trenować będzie Marcin Wojtowicz, pewne natomiast jest, że były trener spotka się ze swoimi podopiecznymi za kilkanaście dni. Pod koniec kwietnia rozpoczynają się przygotowania reprezentacji Polski juniorek. Wojtowicz w kadrze ma być asystentem Grzegorza Kosatki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved