Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lukas Divis: Pokazaliśmy „jaja” i ładną siatkówkę

Lukas Divis: Pokazaliśmy „jaja” i ładną siatkówkę

fot. archiwum

- To był bardzo dziwny sezon. Z jednej strony Final Four Ligi Mistrzów, z drugiej walka o utrzymanie w PlusLidze - powiedział o ostatnim meczu w tym sezonie Lukas Divis. - Ale w pucharach pokazaliśmy "jaja" oraz ... ładną siatkówkę - dodał przyjmujący jastrzębian.

Był to dziwny sezon w waszym wykonaniu…

Lukas Divis: Myślę, że nasz zespół pokazał w tym sezonie pewien paradoks. W PlusLidze wprowadzono nowy system rozgrywek, za który musieliśmy zapłacić. Przede wszystkim przegraliśmy u siebie dwa mecze z AZS-em Częstochowa i Resovią. Mecze, które powinniśmy wygrać. Podobnie było w Warszawie. Na inaugurację sezonu prowadziliśmy z Politechniką, ale na skutek własnych błędów przegraliśmy to spotkanie.

– Później przyszedł czas na europejskie puchary. W Lidze Mistrzów szło nam nieźle, dzięki czemu się rozkręciliśmy, łapiąc odpowiedni rytm gry. Gdybyśmy grali starym systemem, to do play-off przystąpilibyśmy z 7. miejsca. A tam nie bylibyśmy bez szans. Resovia w chwili obecnej ma kontuzjowanych dwóch zawodników… , a u siebie przegraliśmy z nią 2:3.To był bardzo dziwny sezon. Z jednej strony Final Four Ligi Mistrzów, z drugiej zakończenie przygody z ligą na walce o utrzymanie.

Co się stało, że mieliście tak nieudany początek sezonu?

– Nie mam pojęcia dlaczego tak się stało. Od początku sezonu przegrywaliśmy mecze, mieliśmy duże problemy i nie potrafiliśmy tego zmienić.

W lidze poszło wam nie najlepiej, ale z drugiej strony historyczny sukces w europejskich pucharach…

– Gdyby przed sezonem ktoś zapytał mnie, czy lepiej walczyć w medale w lidze, czy wziąć udział w Final Four Ligi Mistrzów, bez wahania wskazałbym na puchary. Gra wśród czterech najlepszych zespołów Europy to ogromny prestiż. Myślę, że zrobiliśmy dobrą reklamę walcząc w Final Four o każdą piłkę. W tym turnieju pokazaliśmy, że wszyscy mamy „jaja" oraz, że potrafimy grać ładną siatkówkę.

Czy Lukas Divis pozostanie w barwach Jastrzębskiego Węgla na przyszły sezon?

– Nie potrafię odpowiedzieć jeszcze na to pytanie. W poniedziałek lub wtorek będą w tym temacie prowadzone rozmowy z zarządem klubu.

Ale chcesz zostać?

– Oczywiście, że chcę! Mówiłem już o tym z dziesięć razy!

* rozmawiał Robert Krzyżaniak (Radio 90)

źródło: Radio 90 FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved