Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Kądzioła i Szałankiewicz na trzecim miejscu na Teneryfie

Kądzioła i Szałankiewicz na trzecim miejscu na Teneryfie

fot. Mirosław Stroński

Trzecie miejsce zajęli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz w turnieju Tenerife Top Training, który od piątku odbywał się na Teneryfie. - Turniej był podsumowaniem naszych treningów na Teneryfie - mówi trener Sławomir Robert.

Przypomnijmy, nasi reprezentanci w Hiszpanii przebywają na kilkunastodniowym obozie, a zawody były zwieńczeniem pracy z trenerem Sławomirem Robertem. Warto dodać, że na Teneryfie przebywają także siatkarze ze światowej czołówki.

Michał Kądzioła
i Jakub Szałankiewicz do tej pory wygrali dwa spotkania i ponieśli jedną porażkę. Warto dodać, że przegrali z Juliusem Brinkiem i Jonasem Reckermannem, czyli aktualnymi mistrzami świata. W półfinale Polacy zmierzyli się z Hiszpanami Herrerą i Gavirą. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:0. Z kolei spotkanie o trzecie miejsce zostało rozstrzygnięte walkowerem dla Kądzioły i Szałankiewicza, przez co do Polski przywiozą brązowe medale. Ostatecznie triumfowali Hiszpanie.

Turniej był podsumowaniem naszych treningów na Teneryfie. Pracowaliśmy w bardzo dobrych warunkach. Cieszy mnie gra jaką zaprezentowali Kądzioła i Szałankiewicz. Nasza para popełniła mało błędów. Graliśmy na Teneryfie z czołowymi parami świata. W poniedziałek wracamy do kraju i zatrzymamy się w Polsce dwa dni. W czwartek mamy już zaplanowany wyjazd na pięć dni do Niemiec na wspólne treningi z mistrzami świata Brinkiem i Reckermannem – powiedział trener Sławomir Robert.

Z kolei w sobotę nasze żeńskie pary rozegrały turniej "królowej plaży". Najlepsza okazała się Katarzyna Urban, a za nią znalazły się odpowiednio Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, Karolina Sowała i Hiszpanka Alex Simon. To taka trochę inna forma treningu – mówi Katarzyna Urban. – Było o wiele ciekawiej i nabrałyśmy trochę świeżości.źródło: beachvolleyball.pl, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved