Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Kadeci przed mistrzostwami Europy

Kadeci przed mistrzostwami Europy

fot. archiwum

Mistrzostwa Europy kadetów po raz pierwszy zorganizowane zostały w 1995 roku w Barcelonie i od tamtej pory organizowane są co 2 lata. Polska reprezentacja na ME zawsze plasowała się w pierwszej czwórce i wywalczyła najwięcej medali w Europie.

W 2005 roku zdobyła mistrzostwo, trzykrotnie wicemistrzostwo, dwa razy stawała na najniższym miejscu na podium, a dwukrotnie zajmowała czwarte miejsce. Jednak w klasyfikacji medalowej Polacy plasują się na trzeciej pozycji, gdyż po najcenniejsze trofeum częściej sięgali Rosjanie i Francuzi.

Tym razem Polacy o medale ME walczyć będą w Turcji. – Przygotowania przebiegają bez żadnych zakłóceń. Mamy drobne urazy, ale wszystko zmierza w dobrym kierunku. Teraz spędzamy 10 dni w Spale, gdzie przede wszystkim będziemy pracować nad taktyką. Do Ankary wylatujemy 14 kwietnia – zdradza szkoleniowiec kadry Maciej Zendeł.

Przed zgrupowaniem w Spale, reprezentacja kadetów w Krośnie zmierzyła się ze zwycięzcami Młodej PlusLigi – Asseco Resovią Rzeszów. Trenerzy umówili się na rozegranie pięciu setów. Pierwszy mecz rzeszowianie wygrali 3:2, natomiast drugi przegrali 0:5. – Jestem zadowolony z pobytu w Krośnie – mówi trener Zendeł. A co jest największym atutem naszej reprezentacji? – Myślę, że zagrywka. Mamy też niezłe przyjęcie. Takim bardzo ważnym atutem jest też to, że mamy naprawdę bardzo wyrównaną dwunastkę. Wiem, że jeżeli ktoś będzie miał słabszy dzień, to ma kto go godnie zastąpić.Szkoleniowiec reprezentacji Polski w grupie nie chciał mieć Serbii, Francji oraz Rosji. Francja i Rosja trafiły do grupy A, my z Serbią do B – W naszej grupie najbardziej obawiam się Serbii oraz Turcji. Wiadomo, że z gospodarzem zawsze gra się ciężko. Będziemy walczyć. Do Ankary lecimy po medale – zapewnia Zendeł.

Dwunastkę zawodników, którzy pojadą na ME do Turcji trener Maciej Zendeł poda 10 kwietnia.

Grupa A: Francja, Ukraina, Hiszpania, Belgia, Rosja, Finlandia
Grupa B: Serbia, Turcja, Bułgaria, Niemcy, Grecja, Polska

Dwie drużyny z grupy awansują do półfinałów.

Terminarz spotkań Polaków:
16.04. Polska – Grecja
17.04. Polska – Turcja
18.04. Polska – Serbia
20.04. Polska – Bułgaria
21.04. Polska – Niemcy

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved