Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zespół Artura Augustyna będzie walczył o utrzymanie

Zespół Artura Augustyna będzie walczył o utrzymanie

fot. archiwum

Zespół Artura Augustyna, CV Mitteldeutschland w ostatnim swoim spotkaniu fazy zasadniczej niemieckiej Bundesligi przegrał we własnej hali z Generali Haching 1:3. Ekipa Polaka zajęła 10. miejsce w rundzie zasadniczej będzie walczyła o utrzymanie w lidze.

Artur Augustyn rozegrał całe spotkanie w barwach swojej drużyny. – Artur w końcu powrócił do gry, z czego można tylko się cieszyć, z tym zawodnikiem na pewno możemy osiągnąć znacznie więcej. Mam nadzieję, że Polak będzie miał dobre wyniki badań i jeszcze w play-outach zagra w pierwszej szóstce. Na pewno się nie poddamy – powiedział trener CV Mitteldeutschland, Michael Mücke.

Sobotnie spotkanie wyglądało podobnie do tego z pierwszej rundy. Najwięcej problemów mamy z koncentracją, ponieważ często tracimy punkty serią i później z takim zespołem jak Generali nie można po prostu nawiązać równorzędnej walki – mówił tuż po spotkaniu przyjmujący CV Mitteldeutschland, Mark Siebeck.

Siatkarze z Bad Dürrenberg w najbliższym czasie rozegrają 12. spotkań, z trzema ekipami plasującymi się na miejscach 9-12 po rundzie zasadniczej. Popularni „Piraci" w play-outach zmierzą się z VC Gothą, TV Bühl oraz A!B!C! Titans, w którym występuję Sebastian Pęcherz.Drużyny, które zostaną sklasyfikowane na miejscach 11-12 po tej fazie, rozegrają baraż o utrzymanie z najlepszymi zespołami z 2. Bundesligi, natomiast ekipy, które zajmą odpowiednio 9. i 10. miejsce w play-outach będą mogły spokoju oczekiwać na kolejny sezon.

CV Mitteldeutschland – Generali Haching 1:3
(14:25, 25:20, 19:25, 18:25)

Zobacz również:
Wyniki 26. kolejki oraz tabela ligi niemieckiej mężczyzn

źródło: arturaugustyn.ubf.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved