Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Martin Sopko: Warszawiacy wygrali zasłużenie

Martin Sopko: Warszawiacy wygrali zasłużenie

fot. archiwum

- AZS Politechnika Warszawska była wyraźnie lepszym od nas zespołem, co do tego nie ma żadnej wątpliwości Dobrze zagrywali, również skutecznie atakowali, a my? Mieliśmy słabe przyjęcie i słaby atak - ocenił pierwszy pojedynek o 5. miejsce Martin Sopko.

Kto zagrywa, ten wygrywa – po raz kolejny sprawdziła się stara siatkarska zasada. Mowa o meczu pomiędzy warszawską Politechniką a Delectą Bydgoszcz. Stołeczni nie dali gościom większych szans, pewnie wygrywając w trzech setach. – Na przyjęciu i zagrywce przeciwnik był zdecydowanie lepszy. My serwisem zdobyliśmy z dwa punkty, chociaż staraliśmy się „kopać” zagrywką. Politechnika nic sobie z tego nie robiła, może nie przyjmując w punkt, ale robiąc to na tyle skutecznie, że z tego przyjęcia wyprowadzała atak. Z kolei nasz zespół nie przyjmował idealnie, dzięki czemu warszawiacy zdobyli dziesięć asów serwisowych. Z niedokładnego przyjęcia nie wyprowadzaliśmy skutecznego ataku i to zadecydowało o ich zwycięstwie – powiedział po meczu Martin Sopko.

Sobotni pojedynek był jednym z najsłabszych meczów Delecty w tym sezonie. – Przed meczem wszystko wskazywało na to, że będzie to dobre spotkanie i będzie walka. Jednak rywal w każdym elemencie był lepszy (…) Asekuracja czy gra w obronie po prostu u nas nie istniały. Gra z piłką była słaba, a gry bez piłki nie było wcale – opowiadał podopieczny Waldemara Wspaniałego, chwaląc stołecznych „inżynierów” – Politechnika wygrała zasłużenie. Jeżeli będzie grała tak w niedzielę, to o zwycięstwo będzie naprawdę trudno – ocenił Słowak szansę swojego zespołu na zwycięstwo w dzisiejszym meczu.

* więcej na delectabydgoszcz.pl 

źródło: delectabydgoszcz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved