Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pilanki bliżej walki o awans do ekstraklasy

I liga K: Pilanki bliżej walki o awans do ekstraklasy

W ramach rywalizacji w II fazie play-off siatkarki pilskiego PTPSu na własnym terenie podjęły zespół Silesii Volley. Dla pilanek dwumecz zakończył się zwycięsko, bowiem bez większych kłopotów pokonały one przyjezdne bez straty seta.

W pierwszym secie pierwszego spotkania oba zespoły zaprezentowały naprawdę dobrą grę. Do remisu 10:10 gra toczyła się punkt za punkt. W obu ekipach bardzo dobrze funkcjonował blok, który był właśnie tym elementem, dzięki któremu zdobywano najwięcej punktów. Zawodniczki z Piły postanowiły jednak przyspieszyć i doprowadziły do stanu 13:10, przy którym trener Michalak poprosił o czas dla swojej drużyny. Po przerwie siatkarki Silesii, głównie dzięki błędom pilanek, doprowadziły do stanu 14:13 przy którym o czas poprosił szkoleniowiec PTPS-u. W dalszej części tego spotkania inicjatywę ponownie przejęły pilanki, które dobrą grą blokiem i atakiem odskoczyły rywalkom na kolejne trzy punkty (18:15). W końcówce seta nie zabrakło emocji, bowiem oba zespoły punkty zdobywały i traciły seriami. Szczęście uśmiechnęło się do pilanek, które wygrały premierową odsłonę spotkania 25:22.

W drugiej części meczu gra ciągle toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie odbiegł rywalowi na większą, niż trzypunktową przewagę, która w końcówce okazała się być kluczową. W tej partii obie ekipy prezentowały naprawdę dobrą grę w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, dostarczając swoim kibicom wielu pozytywnych emocji. W pilskim zespole bardzo dobrze prezentowały się środkowe, które po raz kolejny potwierdziły, że są odpowiednimi osobami w odpowiednich miejscach. Po stronie gości rewelacyjnie spisywała się atakująca, która od początku meczu była nie do zatrzymania. Pomimo naprawdę dobrej gry zawodniczek Silesii Volley to pilanki zwycięsko opuściły parkiet po zakończeniu tej partii, której wynik ustanowiły na 25:22.

W trzeciej partii grę prowadziły tylko i wyłącznie pilanki, które po każdej akcji, mimo goniącego przeciwnika, powiększały swoje prowadzenie. W tym secie zawodniczki pary Michalak, Kondyjowska wydały się być trochę zagubionymi. Drużynie gości chyba największy problem swoją dobrą zagrywką sprawiła Agnieszka Kosmatka, która w ten sposób zdobyła aż sześć punktów pod rząd. Natalia Krawulska i Lecia Brown skutecznie rozbijały blok pary Ciechanowska-Wysocka, co poskutkowało pewną wygraną trzeciego seta – 25:17 oraz całego meczu 3:0.

MVP spotkania wybrano Irinę Archangielską.

PTPS Piła – Silesia Volley 3:0
(25:22, 25:22, 25:17)

W niedzielnym starciu pilskiego PTPS i mysłowickiej Silesi górą po raz drugi już okazały się być pilanki, które wygrywając to spotkanie jeszcze bardziej przybliżyły się do walki o powrót do Plus Ligi Kobiet.

W premierowej odsłonie spotkania, podobnie, jak w sobotnim meczu gra toczyła się punkt za punkt, czego skutkiem były często powtarzające się remisy. Przy stanie 14:14 zespół gospodyń odskoczył gościom na dwa punkty. W późniejszych akcjach prowadzenie pilanek już tylko się powiększało (23:18). Kiedy zespół z Mysłowic odrobił straty i na tablicy widniał wynik 23:21 szkoleniowiec PTPS-u poprosił o przerwę dla swojej drużyny, po której jego zawodniczki dały dojść do słowa podopiecznym trenera Michalaka  już tylko dwa razy. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem 25:23.

Drugiego seta dwupunktowym prowadzeniem rozpoczęły pilanki. Przy stanie 6:4 na korzyść gospodyń, zespół gości nieco się ożywił dzięki grze środkowych, które często kiwały piłki sytuacyjne. Dzięki temu zespół odrobił straty i wyszedł na wysokie prowadzenie 12:7, co zaowocowało prośba o czas trenera pilanek. Po chwili przerwy zawodniczki pilskiej drużyny odrobiły część strat. Strzałem w dziesiątkę okazało się być wprowadzenie na boisko Marty Czerwińskiej, która dzięki swojej dobrej dyspozycji zaserwowała kibicom kawał naprawdę dobrej siatkówki. Przy wyniku 17:14 na korzyść Silesii pilanki postanowiły pokazać, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedziały. Wzorową, a przede wszystkim zespołową grą w każdym elemencie pozwoliły mysłowiczankom na zdobycie tylko jednego punktu, wygrywając drugą partię 25:18.

Trzecia część podobna była do drugiej, bowiem i tu obie ekipy punkty zdobywały i traciły seriami. Po stronie gospodyń bardzo dobrze funkcjonował blok, który sprawiał chyba największe problemy drużynie gości, u których bez zarzutu była gra w obronie. Mimo goniącej Silesii to od początku tego seta PTPS był na prowadzeniu i wygrał tego seta 25:18 i cały mecz 3:0.