Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Zagraliśmy dobry mecz

Dawid Murek: Zagraliśmy dobry mecz

fot. archiwum

PGE Skra Bełchatów wygrała dziś 3:1 w drugim meczu półfinałowym PlusLigi z Tytanem AZS Częstochowa.  Na pomeczowej konferencji trener częstochowian Marek Kardos i kapitan AZS Dawid Murek byli jednak w o wiele lepszych nastrojach, niż w dniu wczorajszym.

Dawid Murek (kapitan Tytana AZS Częstochowa): – Dzisiaj w końcu możemy sobie spojrzeć w oczy i powiedzieć że zagraliśmy dobry mecz. Byliśmy godnym przeciwnikiem dla Skry. Jesteśmy zadowoleni ze swojej gry, bo do tej pory cały czas szukaliśmy swojej gry. Dzisiaj ją znaleźliśmy. Mam nadzieję, że u siebie też zagramy dobre widowisko.

Mariusz Wlazły (kapitan PGE Skry Bełchatów): – Każdy mecz w play-off rządzi się swoimi prawami. Jeden można wygrać gładko i nie ma to wpływu na następny, gdyż kolejny można przegrać. Dzisiaj pokazała to Częstochowa. Wyszli na boisko skoncentrowani, my za to popełniliśmy wiele błędów, nie wykorzystywaliśmy kontr i mecz wyglądał inaczej niż wczoraj. Częstochowa postawiła nam dzisiaj dużo trudniejsze warunki.

Marek Kardos (trener Tytana AZS Częstochowa): – Wczoraj byłem bardzo krytyczny dla swojej drużyny, natomiast dzisiaj jestem z niej bardzo dumny. Szkoda drugiego seta, gdyby było 2:0 dla nas grało by nam się inaczej. Mamy mało alternatyw, nie mieliśmy zmiany na jednej pozycji. Tym się różnimy od Skry. Oni mają wartościowych zmienników na każdą pozycję. Cieszę się jednak ponieważ wróciliśmy do dobrej gry z początku sezonu. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować, bo tak mam wyglądać play-off. Niezależnie czy grasz ze Skrą, ZAKSĄ, Resovią czy Trentino musisz grać najlepiej jak potrafisz.Jacek Nawrocki (trener PGE Skry Bełchatów): – Dzisiaj Częstochowa pokazała na co ją stać, ale to my wygraliśmy mecz i za to należy się pochwala chłopakom. Miguel i Mariusz dawno nie grali, stąd nasze trudności dzisiaj. Naszym celem nie było ogranie tych zawodników, tylko zwycięstwo. Oczywiście po takim meczu jak wczoraj zespół mógł wyjść zdekoncentrowany, stąd tak słaby początek pierwszego seta w naszym wykonaniu. Wczoraj każdy mógłby powiedzieć, że Częstochowa jest nieprzygotowana do rozgrywek, a dziś nagle zagrali dobrze, czy przez jedną noc się przygotowali odpowiednio? Nie, my wiedzieliśmy, że to tak może wyglądać. Taka jest siatkówka.

źródło: belsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved