Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polacy i Polki grają na Teneryfie

Polacy i Polki grają na Teneryfie

fot. Mirosław Stroński

Reprezentacja Polski mężczyzn w piłce plażowej przebywa obecnie na Teneryfie, przygotowując się do rozpoczęcia sezonu. W pierwszym dniu turnieju towarzyskiego Polacy mają już na swym koncie zarówno zwycięstwo jak i porażkę.

Reprezentacja Polski przebywa aktualnie na Teneryfie, gdzie wciąż przygotowuje się do sezonu plażowego. Po tygodniu treningów nadszedł czas na turniej towarzyski z udziałem pary Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz . Po pierwszym dniu Polacy mogą być zadowoleni ze swojej postawy, bowiem jeden mecz wygrali, a w drugim po walce musieli zaznać smaku porażki.

Kądzioła i Szałankiewicz przegrali jednak nie z byle kim, bo z Juliusem Brinkiem i Jonasem Reckermannem, czyli aktualnymi mistrzami świata. Co więcej, do wygranej Niemcom potrzebne były aż trzy sety. – Graliśmy dobrze, ale popełniliśmy kilka błędów – mówi popularny "Szałan". – A z taką mocną parą jak Brink i Reckermann , trudno odrobić straty.

W drugim spotkaniu nasi reprezentanci pokonali rosyjską parę Prokopiev/Semenov 2:0. – W tym meczu zagraliśmy już o wiele lepiej, bo znamy tę parę – dodaje Szałankiewicz . – Robiliśmy też mało błędów własnych, co łącznie dało nam zwycięstwo.Z kolei jutro Kądzioła i Szałankiewicz zagrają z Hiszpanami Mesa/Lario oraz Szwajcarami Laciga/Wenger .

Zadania Polakom nie ułatwiała pogoda. Temperatura miejscami dochodziła nawet do 50 stopni. – Pogoda odgrywała znaczącą rolę – przyznaje reprezentant Polski. – Co chwila trzeba było nawet moczyć piasek, bo bardzo szybko się nagrzewał. Było naprawdę gorąco.

Według "Szałana" , obóz na Teneryfie jest doskonałym przystankiem w przygotowaniach do sezonu, który rozpocznie się w kwietniu. – Trenuje nam się dobrze, ponieważ jest dużo dobrych par, z którymi codziennie trenujemy i gramy – mówi zawodnik. – Coś takiego na pewno jest nam potrzebne. – Organizacja stoi na wysokim poziomie. Są tutaj sędziowie, dzięki którym wiemy, jakie piłki możemy wystawiać górą, a które nie. Dzięki temu wiemy na czym stoimy przed sezonem i jakich błędów musimy unikać i jak je poprawiać – zakończył Szałankiewicz.

Co ciekawe, Polacy nie będą mieli wiele odpoczynku po powrocie do kraju. Na wspólne treningi zaprosiła ich bowiem para Brink/Reckermann.


Na Teneryfie przebywają także nasze żeńskie pary. Zarówno Karolina Sowała z Katarzyną Urban, jak i Kinga Kołosińska z Moniką Brzostek ciężko pracują w ośrodku Tenerife Top Training. Przez tydzień nasze zawodniczki rozegrały kilka sparingów.

Katarzyna Urban i Karolina Sowała rozegrały wczoraj sparing z hiszpańską parą Baquerizo/McMillan. Po trzysetowym pojedynku lepsze okazały się Polki. – W pierwszym secie doskonale kontrolowałyśmy grę, byłyśmy zdecydowanie lepsze – relacjonuje Karolina Sowała. – W drugim popełniłam kilka prostych błędów w zasadzie oddając piłkę przeciwniczkom za darmo, przez co przegrałyśmy. W trzeciej partii Kasia zagrała znakomicie w obronie. Także ja poprawiłam swoją grę, dzięki czemu wygrałyśmy do 12. Schodząc z boiska byłyśmy zadowolone, bowiem każdy przeciwnik na Teneryfie wymaga pełnego skupienia i dobrej gry – zakończyła.

Sowała/Urban – Baquerizo/McMillan 2:1
(21:16, 18:21, 15:12)

Swoje spotkania ze zmiennym szczęściem rozgrywały także Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki zmierzyły się m.in. z parami z Hiszpanii, Rosji i Holandii.

Na sobotę trener Michał Szczytowicz przewidział naszym zawodniczkom turniej "królowej plaży". Jako piąta dołączy do Polek Hiszpanka Alex Simon. Z kolei czas na odpoczynek dziewczyny znajdą w niedzielę. – Zwiedzimy kilka ciekawych miejsc w okolicy i przewidujemy małe zakupy – dodaje Katarzyna Urban. – W poniedziałek czeka nas trzynastogodzinny powrót do Warszawy, a następnie do Łodzi.

Nasze reprezentantki zgodnie twierdzą, że Piotr Wantkiewicz, fizjoterapeuta kadry, będzie miał pełne ręce roboty. – Wracamy zmęczone i obolałe przez zakwasy – śmieją się zawodniczki.

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved