Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny lepszy od krakowianek

I liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny lepszy od krakowianek

Po pierwszym meczu drugiej rundy fazy play-off bliżej awansu do finału rozgrywek jest KS Piecobiogaz. Siatkarki z Murowanej Gośliny rozegrały bardzo dobre spotkanie i bez większych problemów pokonały we własnej hali Eliteski AZS UEK Skawa Kraków.

Nie zgodzę się z opinią, że wygrana przyszła nam łatwo. Wynik może sugeruje coś innego, ale naprawdę sporo musiałyśmy się napracować na to zwycięstwo. Zostawiłyśmy na parkiecie dużo zdrowia. Zapewniam, że rywalki tanio skóry nie sprzedały. Walczyły o każdą piłkę i dzięki temu kibice zobaczyli wiele bardzo długich wymian – mówiła po spotkaniu Dominika Nowakowska, która został wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

Krakowianki wyszły na mecz rzeczywiście bardzo zmobilizowane. Narzuciły szybkie tempo i to one początkowo dyktowały warunki na boisku. KS Piecobiogaz po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie po asie serwisowym Małgorzaty Jeromin, po którym na tablicy wyników pojawił się rezultat 9:8. Po chwili podopieczne Jacka Skroka zdobyły kilka punktów z rzędu i całkowicie przejęły inicjatywę w secie. Jeszcze szybciej beniaminek z Wielkopolski „ustawił” sobie drugiego seta, w którym w pewnym momencie prowadził nawet 13:8. Bardziej wyrównana była trzecia odsłona, ale w niej również to drużyna z Murowanej Gośliny kontrolowała sytuację. Wynik tego seta mógł być zresztą znacznie wyższy, ale w samej końcówce już nieco rozluźnione goślinianki pozwoliły rywalkom na zniwelowanie części strat.

Miałyśmy w tym spotkaniu chwile słabości, ale szybko potrafiłyśmy je przezwyciężyć. Ani na moment nie pozwoliłyśmy rywalkom na rozwinięcie skrzydeł – oceniła Nowakowska. W niedzielę obie drużyny spotkają się po raz kolejny. – To może być jeszcze trudniejszy mecz. Choćby z tego powodu, że będziemy mieć w nogach dzisiejsze spotkanie. Krakowianki na pewno też odpowiednio sprężą się na ten mecz – dodaje libero z Murowanej Gośliny. Początek niedzielnego spotkania o godz. 17.00.

KS Piecobiogaz: Murowana Goślina – Eliteski AZS UEK Skawa Kraków 3:0
(25:19, 25:19. 25:23)

KS Piecobiogaz: Jeromin, Malinowska, Dutkiewicz-Raś, Fedorów, Strządała, Walawender, Nowakowska (libero) oraz Wyrwa i Lubera.
Eliteski: Kuskowska, Jagodzińska, Surma, Jaroszewicz, Wilczyńska, Żochowska, Reptak (libero) oraz Hatala i Hawryła