Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Prima Aprilis: Z Trefla do Kirgistanu…

Prima Aprilis: Z Trefla do Kirgistanu…

fot. archiwum

Adam Malik staje się siatkarskim globtroterem. Po przygodzie w męską i żeńską ekstraklasą, jak również kadrą Andrzeja Niemczyka, szef banku informacji wybrał się w egzotyczną wyprawę do Emiratów. Latem wrócił i trafił do Trefla. Teraz ma kolejne wyzwanie.

I to nie byle jakie wyzwanie, bo Adam Malik zamierza łączyć funkcję scouta w gdańskim Treflu oraz trenera reprezentacji Kirgistanu. Kirgistan to niewielkie państwo w Azji Środkowej powstałe 20 lat temu po rozpadzie Związku Radzieckiego. – Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo Kirgistan to jeszcze bardziej egzotyczne miejsce niż Zjednoczone Emiraty Arabskie, w których pracowałem jeszcze kilka miesięcy temu – mówi w rozmowie z Polskim Radio Program 1 Adam Malik, który po powrocie do kraju przeniósł się do Gdańska, gdzie pomaga drużynie Dariusza Luksa . – Kirgizi czerpią wiele wzorców od Kazachów. A wiadomo, że szczególnie żeńska reprezentacja tego kraju liczy się w światowej siatkówce – dodaje scout Trefla Gdańsk.

Propozycję współpracy otrzymałem już rok temu kiedy z kadrą juniorów Zjednoczonych Emiratów Arabskich przemierzaliśmy kulę ziemską wzdłuż i w szerz. Podczas jednego z turniejów w Azji zostałem dostrzeżony przez tamtejszych działaczy. Wiele ciepłych słów pod moim adresem padło ze strony arabskich szejków, którzy ściśle współpracują z tamtejszą federacją. Pomyślałem dlaczego nie? – wyjaśnia nowy szkoleniowiec Kirgistanu. Pracę z reprezentacją Malik ma rozpocząć w połowie mają. Wówczas w kraju kończą się rozgrywki krajowe. – Przez trzy miesiące miałbym prowadzić treningi, a także tworzyć podstawy reprezentacji, która za kilka lat z powodzeniem miałaby walczyć w mistrzostwach Azji i Oceanii. Później wróciłbym do pracy w klubie – dodaje na antenie rozgłośni.

Praca w klubie jest dla mnie najważniejsza. W tej chwili skupiamy się na najbliższych meczach z GTPS-em Gorzów Wlkp. W tej chwili liczy się tylko walka w play-off o awans do PlusLigi – mówi Malik, który w Kirgistanie podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejne dwa sezony. – O reprezentacji będę myślał dopiero po zakończonym sezonie ligowym. Teraz przygotowujemy się do meczów w Gorzowie Wlkp. – dodaje. Były szef banku informacji reprezentacji Polski kobiet wierzy, że sobie poradzi. – To dość specyficzne środowisko, jednak mam roczne doświadczenie po pobycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Liczę, że dam sobie radę, tym bardziej, że będę pracował z zawodnikami, których miałem okazję poznać przy okazji treningów z juniorami – wyjaśnia Adam Malik.* rozmawiał Tomasz Kowalczyk (Polskie Radio Program 1)

źródło: inf. własna, Polskie Radio

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved