Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo lidera i pierwsze miejsce przed play-off

PlusLiga Kobiet: Zwycięstwo lidera i pierwsze miejsce przed play-off

Lider tabeli siatkarki Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nad Gwardią Wrocław 3:1 zajęły pierwsze miejsce przed play-off. Wrocławianki tylko w drugim secie zdołały pokonać ekipę z Muszyny.

Już przed rozpoczęciem piątkowego spotkania Banku BPS Muszynianki Fakro z Impelem Gwardią Wrocław wiadomo było, że aby pozostać na pierwszej pozycji w ligowej tabeli muszynianki będą musiały wygrać przynajmniej jednego seta. Stało się to już po 22 minutach gry. Zawodniczki Bogdana Serwińskiego prowadziły od pierwszej do ostatniej piłki i pewnie pokonały gwardzistki 25:18.

W drugiej partii nie było już jednak tak łatwo. Tym razem to siatkarki Rafała Błaszczyka zdominowały przebieg wydarzeń na boisku. Na pierwszej przerwie technicznej było 8:6 dla wrocławianek, na drugiej 16:13 i mimo zaciętej walki w samej końcówce zespół gości wygrał tę partię do 21. W ekipie wicemistrzyń Polski na plac gry weszły w tym secie wszystkie zawodniczki z aktualnej kadry meczowej.

W kolejnej odsłonie mineralne nie popełniły już błędów z poprzedniej partii. Zdecydowane zwycięstwo do 13 ani przez moment nie podlegało dyskusji. Świetnie w tym fragmencie gry (i w całym meczu) poczynała sobie kapitan muszyńskiego zespołu, Aleksandra Jagieło. Czwarty set był już tylko formalnością. Biało-niebieskie od samego początku uzyskały wyraźną przewagę i wygrały do 14. Ostatni punkt rundy zasadniczej atakiem z lewego skrzydła zdobyła Kinga Kasprzak.

Teraz muszynianki czekają na rozstrzygnięcia w pozostałych meczach 18. kolejki Plus Ligi Kobiet, od których zależy kto będzie rywalem mineralnych w kolejnych rundach.

Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna – Impel Gwardia Wrocław 3:1
(25:18, 21:25, 25:13, 25:14)

MVP meczu: Mariola Zenik

Składy drużyn:
Bank BPS: Bednarek-Kasza (14 pkt.), Kaczor (6), Kasprzak (12), Sadurek, (5) Gajgał (4), Jagieło (15), Zenik (libero) oraz Wensink (3), Piątek (3), Kaczorowska (1), Śrutowska (1), Stam-Pilon (7)
Gwardia: Mroczkowska (12 pkt.), Witczak (4), Jaszewska (7), Wołosz (5), D. Sobolska (6), Efimienko (10), Krzos (libero) oraz Czypiruk (4), Matyjaszek, Barańska (5), M. Sobolska