Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki utrzymają status quo?

PlusLiga Kobiet: Dąbrowianki utrzymają status quo?

fot. archiwum

Jeśli Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wywalczy chociażby punkt w spotkaniu z białostockimi akademiczkami, zapewni sobie trzecie miejsce przed startem play-off. Z kolei dla AZS-u to ostatnia szansa by uniknąć walki o utrzymanie.

Pozostanie na trzecim miejscu, dla brązowych medalistek ubiegłorocznego sezonu, nie powinno być wielkim problemem. Siatkarki Waldemara Kawki w drugiej części sezonu prezentują bardzo wysoką a co najważniejsze równą dyspozycję i tylko kataklizm mógłby odebrać im miejsce na podium. Aby tak się stało dąbrowianki musiałyby przegrać 0:3 lub 1:3, a bielski Aluprof pokonać Stal Mielec. Nastroje w drużynie MKS-u są jednak bardzo bojowe, tym bardziej, że w pierwszym spotkaniu w Białymstoku, pewnie 3:1 triumfował Tauron, przerywając swą ligową niemoc. – Przed meczem z AZS-em mieliśmy trudne chwile. Na naszym koncie było kilka porażek i różnie nam się wiodło. Jechaliśmy tam wtedy z zamiarem zwycięstwa i podbudowania się psychicznie. Dość pewne zwycięstwo pozwoliło uwierzyć w siebie – wspomina trener Kawka. Dąbrowianki myślami zapewne są już przy turnieju o Puchar Polski i play-offach, ale muszą jeszcze zmobilizować się na to ostatnie spotkanie.

Nóż na gardle mają za to siatkarki AZS-u. Po bardzo dobrym okresie gry białostoczanki przegrały cztery mecze z rzędu i na kolejną porażkę pozwolić sobie nie mogą. Podopieczne Wiesława Czai zajmują dziewiątą lokatę w tabeli i jeśli chcą marzyć o grze o medale muszą nie tylko wygrać w hali „Centrum", ale także liczyć na porażkę Stali w Bielsku. Sytuacja jest bardzo trudna i niekomfortowa, ale póki jest szansa, wszystko jest możliwe. – W Dąbrowie czeka nas mecz ostatniej szansy Nie mamy za ciekawej sytuacji i wciąż nie możemy wyjść z dołka, w jakim ostatnio się znalazłyśmy. Musimy zrobić wszystko, aby w ostatniej kolejce uniknąć miejsca poza ósemką – przyznała rozgrywająca Magdalena Godos.

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved