Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Chciałem mieć najlepszych, ale nic z tego

Andrea Anastasi: Chciałem mieć najlepszych, ale nic z tego

fot. archiwum

Selekcjoner siatkarskiej reprezentacji Polski Andrea Anastasi ogłosił skład na Ligę Światową. Dużą niespodzianką jest brak powołania dla Sebastiana Świderskiego. - Wciąż liczę, że zagram w kadrze w tym roku - mówi Świderski.

Co się stało, że jeden z najbardziej zasłużonych polskich zawodników nie znalazł uznania w oczach selekcjonera? – Pewnie trener nie chciał powoływać siatkarza, który praktycznie przez cały sezon nie grał z powodu kontuzji. Mam jednak nadzieję, że dojdę do pełnej dyspozycji i dostanę szansę. Wciąż liczę, że zagram w kadrze w tym roku – mówi Sebastian Świderski. Andrea Anastasi tłumaczy: – Rozmawiałem z Sebastianem i powiedziałem mu, że na niego czekam. Na razie jednak nie jest w stanie grać, więc nie było sensu umieszczać jego nazwiska w kadrze, nawet tej na cały sezon. Przed kolejnymi imprezami zawsze mogę dokonać zmian.

W szerokim składzie na Ligę Światową (do 5 maja Anastasi musi wykreślić z niej 5 nazwisk), nie znaleźli się Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Daniel Pliński i Paweł Zagumny. To oznacza ogromne osłabienie także w mistrzostwach Europy. Wszyscy trafili jednak na 30-osobową listę reprezentantów Polski na 2011 rok, która zostanie zgłoszona do Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Chciałem dysponować najmocniejszą kadrą, lecz nic z tego nie wyszło. Dostałem młodzież i będę z nią pracować dla dobra polskiej siatkówki. Rozumiem, że starsi zawodnicy muszą się wyleczyć – mówi Anastasi. (…)Selekcjoner będzie musiał jeszcze rozwiązać kilka kluczowych problemów. Największe będą z obsadą pozycji rozgrywającego i atakującego.

Więcej w piątkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved