Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskiej siatkówki nie stać na Joannę Wiatr?

Polskiej siatkówki nie stać na Joannę Wiatr?

fot. archiwum

W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki zmniejszyło fundusze przeznaczone na siatkówkę plażową. Z tego powodu mistrzynie Polski - Katarzyna Urban, Joanna Wiatr - musiały zakończyć współpracę. Czy polską siatkówkę będzie stać na sukcesy w World Tour?

Najlepsza polska zawodniczka w rankingu FIVB, Joanna Wiatr, nie zagra w większości turniejów World Tour. Wiatr, która przekroczyła rocznik młodzieżowca (23 lata – przyp. red.), nie otrzymała stypendium. Młodsza o pięć miesięcy Urban nadal dostaje wsparcie, bo od tego sezonu gra w parze z Karoliną Sowałą.

W grudniu była mowa, że stypendia zostają przedłużone i wszystkie dziewczyny zostają na takich samych zasadach, jak w poprzednim roku. Sytuacja zmieniła się w lutym. Wtedy postanowiono nie przedłużać ze mną kontraktu. Jako powód podano niezadowalające wyniki, jakie osiągałam. Ale przecież byłam najwyżej w światowym rankingu ze wszystkich polskich dziewczyn! – mówi Joanna Wiatr, z którą nie podpisano nowego kontraktu.

Dostaliśmy o połowę mniejsze pieniądze niż w poprzednim roku i musiałem zrezygnować z jednej z dziewczyn – mówi trener kadry kobiet Michał Szczytowicz. Co dalej z mistrzynią Polski? – W ramach rekompensaty Asia otrzymała propozycję zostania asystentką trenera kadry juniorek. Ale ma dopiero 24 lata i szkoda byłoby poświęcać jej karierę sportową – dodaje Szczytowicz.* cały artykuł Pawła Wiewiórkowskiego w  „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved