Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Czarnowski: Teraz czekamy na mecze z Resovią

Patryk Czarnowski: Teraz czekamy na mecze z Resovią

fot. archiwum

- Myślę, że możemy być zadowoleni, bo praktycznie w ogólnym rozrachunku nie ma różnicy między drugim, a trzecim miejscem. Wywalczyliśmy trzecią lokatę i teraz czekamy na mecze z Rzeszowem - mówi środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Patryk Czarnowski.

Wyszliście dziś w nieco eksperymentalnym składzie, czy wpłynęło to jakoś na obraz gry?

Patryk Czarnowski:Trener postanowił dać szansę kilku zawodnikom, którzy mniej grali do tej pory, ale nie było to dla nas żadnym utrudnieniem, wszyscy razem trenujemy na co dzień. Dziś szczególnie Grzesiu Wójtowicz pokazał się z bardzo dobrej strony, nie miał do tej pory zbyt wielu okazji do gry, ale na boisku pokazał, że potrafi się zachowywać jak stary, ligowy zawodnik, także myślę, że trener na pewno dzięki dzisiejszemu spotkaniu dostrzeże, że powinien częściej dostawać szansę na grę.

Czego zabrakło, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w drugim secie?Wdarło się w naszą grę parę błędów, poza tym pojawił się na boisku Michał Masny, który bardzo dobrze prowadził grę swojego zespołu, dużo grał środkiem… To jest siatkówka, pewnych rzeczy nie da się przewidzieć, poza tym Delecta grała dziś najsilniejszym składem, jakim na chwilę obecną dysponuje, jest to mocny zespół, więc to spotkanie mogło się dla nas skończyć gorzej.

Czy jesteście zadowoleni z trzeciej lokaty w lidze?

Myślę, że możemy być zadowoleni, bo praktycznie w ogólnym rozrachunku nie ma różnicy między drugim, a trzecim miejscem. Wywalczyliśmy trzecią lokatę i teraz czekamy na mecze z Rzeszowem.

W dzisiejszym meczu w składzie Delecty pojawili się dwaj zawodnicy grający w tegorocznych rozgrywkach Młodej PlusLigi, mam na myśli Tomasza Bonisławskiego i Łukasza Owczarza. Czy myśli pan, że ten projekt w przyszłości zaowocuje większą ilością takich zawodników jak oni?

Tak, uważam, że mamy bardzo utalentowaną młodzież. Jest wielu chłopców, którzy są naprawdę zdolni, mają talent, mówię teraz między innymi o Grzesiu Wójtowiczu, który praktycznie nie gra w PlusLidze, a jego poziom jest bardzo wysoki. To dobrze, że od tego sezonu młodzież ma gdzie się ogrywać, zamiast stać w kwadratach zespołów ekstraklasy, gdzie nie mogą się przebić przez zakontraktowanych zawodników.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved