Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Problemy kadrowe Resovii

Problemy kadrowe Resovii

fot. archiwum

Tuż przed rozpoczęciem fazy play-off nie lada ból głowy ma Ljubomir Travica. Prowadzony przez niego zespół tuż przed najważniejszą fazą rozgrywek ligowych boryka się bowiem z problemami zdrowotnymi trzech podstawowych zawodników.

W środowym pojedynku Resovii z częstochowianami najprawdopodobniej zabraknie Krzysztofa Ignaczaka, który dostanie od rzeszowskiego szkoleniowca dwa dni odpoczynku. Ljubomir Travica nie chce ryzykować pogłębienia się kłopotów z nogą libero z Podkarpacia, dając mu tym samym możliwość podleczenia przed play-off. Znacznie mniej optymistycznie przedstawia się sytuacja Oliega Achrema, który dopiero w poniedziałek zaczął powoli powracać do treningów. Skrzydłowy Resovii, powracający po lekkim naderwaniu mięśnia, może nie pojawić się w pierwszych półfinałowych starciach, w których  rywalem rzeszowian będą siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Najbardziej dotkliwym osłabieniem będzie jednak brak Georgyego Grozera, którego kłopoty zdrowotne wykluczyły z gry do końca sezonu. Siatkarz przeszedł już konsultacje w jednej z niemieckich klinik, w której stwierdzono zwężenie arterii w trzech palcach. – Prawa ręka od palców do barku jest niedokrwiona – przyznaje Grozer. Włodarze klubu z Podkarpacia chcą wysłać skrzydłowego na konsultacje do kliniki w Pavii, gdzie z podobnych problemów wyleczono chociażby Michała Bąkiewicza. – Teraz najważniejsze jest jednak to, żeby pomóc mu wrócić do zdrowia – przyznał w jednym w wywiadów wiceprezes Resovii, Bartosz Górski.

Środowy mecz z akademikami będzie dodatkowym sprawdzianem dla rzeszowian, którzy będą musieli zagrać w zupełnie innym niż zwykle zestawieniu – Mamy nowy zespół, który trzeba poskładać. W środę będzie okazja do przetestowania rozwiązań, które mogą się przydać w play-off – mówi Ljubomir Travica.

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved