Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Ostatnie punkty ZAKSY w Bydgoszczy

PlusLiga: Ostatnie punkty ZAKSY w Bydgoszczy

fot. archiwum

ZAKSA ostatnią kolejkę II rundy PlusLigi rozgrywała w Bydgoszczy. Jedna i druga ekipa już przed spotkaniem była pewna swojego miejsca w tabeli przed fazą play-off. Mecz zakończył się po czterech setach zwycięstwem wyżej notowanych siatkarzy gości.

Mecz otworzył udany atak Martina Sopko, jednak po bloku na tym przyjmującym ZAKSA prowadziła 1:3. Goście dość długo utrzymywali dwupunktową przewagę (4:6). Dopiero dobra gra w bloku zawodników gospodarzy pozwoliła im na odrobienie strat. To właśnie blok na Kaźmierczaku sprowadził obie drużyny na przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:7 Delecty. Po powrocie na boisko przyjezdni odrobili straty, a dwa ataki w aut Sopko sprawiły, że zespół znad Brdy przegrywał 10:12. O czas poprosił Waldemar Wspaniały. Akcja ze środka Cervena przerwała serię gości (11:14), jednak na drugą przerwę techniczną miejscowi zbiegli ze stratą czterech „oczek", po skutecznym zbiciu Czarnowskiego – 12:16. Po czasie technicznym obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha przeważali na boisku, a po udanej kontrze Urnauta o drugą przerwę zdecydował się prosić szkoleniowiec drużyny Delecty – 13:19. Krótko po niej skutecznym atakiem popisał się Pieczonka, a blok na Jaroszu pozwolił gospodarzom na częściowe zniwelowanie strat (16:20). W decydującym momencie goście pozostali jednak nieomylni i to oni po ataku Jarosza mieli piłkę setową – 18:24. To właśnie atakujący ZAKSY zakończył premierową odsłonę – 19:25.

Od prowadzenia 1:2 rozpoczęli drugiego seta siatkarze z Kędzierzyna. Chwilę później jednak, po błędzie podwójnego odbicia Pilarza i kiwce Siltali gospodarze prowadzili 5:3. Jeszcze przed przerwą techniczną przyjezdni zdołali objąć prowadzenie (6:7 po bloku na Pieczonce), a zeszli na nią przy stanie 7:8. Po wznowieniu gry bydgoszczanie szybko doprowadzili do wyrównania, a po skutecznej zagrywce Pieczonki prowadzili już 11:9. Niezła gra w ataku pozwalała miejscowym na spokojne utrzymywanie wypracowanej przewagi, a blok Jurkiewicza na Kaźmierczaku podwyższył ją do trzech „oczek" – 15:12. O przerwę poprosił Krzysztof Stelmach. Tuż po niej asem serwisowym popisał się Siltala i obie drużyny ponownie zbiegły do trenerów, tym razem jednak na przerwę techniczną – 16:12. Po powrocie na boisko goście zaczęli odrabiać straty. Blok na Pieczonce wymusił wzięcie czasu na trenerze Wspaniałym. Delecta wprawdzie wciąż prowadziła, ale już tylko 17:16. Passę rywala przerwał skuteczny atak Cervena (19:18), jednak podopieczni Krzysztofa Stelmacha skutecznie powalczyli o doprowadzenie do remisu (20:20). W bardzo ważnym momencie ręki nie wstrzymał jednak Pieczonka, dzięki temu udało się odskoczyć – 23:21. Piłkę setową dał gospodarzom kolejny udany atak tego przyjmującego (24:22). Partię zakończył potrójny blok na Jaroszu – 25:22.

Dobrze dla drużyny z Bydgoszczy rozpoczęła się także trzecia partia. Po ataku z szóstej strefy Siltali prowadziła bowiem 3:1. Kolejny skuteczny atak fińskiego przyjmującego podwyższył przewagę Delecty do trzech punktów. Akcję później o czas poprosił Krzysztof Stelmach – 7:3. Po powrocie na boisko jego podopieczni bardzo szybko zniwelowani straty. Blok na Owczarzu sprawił, że tracili już tylko punkt (7:6). Na przerwę techniczną jednak to miejscowi siatkarze zbiegli z prowadzeniem 8:6, po zbiciu Siltali. Po wznowieniu gry bydgoszczanie powrócili do wcześniejszej przewagi (10:7), jednak ponownie goście zdołali odrobić straty. Po błędzie Pieczonki był remis, po 11. Od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt, dopiero skuteczna zagrywka Pilarza pozwoliła jego drużynie odskoczyć. Na przerwie technicznej przyjezdni prowadzili 14:16. Po wznowieniu gry podopieczni Krzysztofa Stelmacha utrzymywali wypracowaną wcześniej przewagę. W ważnym momencie blok obił Wójtowicz (18:21), a błąd popełnił Siltala i sytuacja bydgoszczan w tej partii była już bardzo trudna. O czas poprosił Waldemar Wspaniały (18:22). Wprawdzie gospodarze starali się jeszcze gonić wynik (20:23 po bloku na Witczaku), jednak błąd Cervena w zagrywce dał przyjezdnym piłkę setową – 20:24. Odsłonę zakończył natomiast serwis w siatkę Lipińskiego – 21:25.Czwarty set lepiej rozpoczęli goście, którzy po ataku Witczaka prowadzili 1:3. Autowy serwis Wójtowicza zniwelował straty bydgoszczan (4:5), jednak ten sam błąd popełnił Owczarz. Chwilę później był już jednak remis, za sprawą świetnego ataku Jurkiewicza – 6:6. Na pierwszej przerwie technicznej siatkarze Delecty wygrywali natomiast 8:7, po bloku na Witczaku. Po wznowieniu gry goście dość szybko doprowadzili do remisu (9:9), jednak po raz kolejny gospodarzom udało się zbudować dwupunktową przewagę. W tym momencie o czas poprosił Krzysztof Stelmach – 12:10. Po powrocie na boisko nadal byliśmy świadkami wyrównanej walki, a tuż przed przerwą techniczną kędzierzynianie doprowadzili do remisu, 15:15 po ataku Witczaka. Blok na Serafinie sprowadził oba zespoły do trenerów – 15:16. Tuż po wznowieniu gry bydgoszczanie wrócili do prowadzenia. Po bloku na Witczaku o czas poprosił szkoleniowiec ZAKSY – 18:16. Po przerwie świetnym blokiem popisał się Serafin, jednak błąd w ataku tego zawodnika wymusił na trenerze Wspaniałym wzięcie czasu – 19:18. W ważnym momencie skutecznie atakował Owczarz, co niewiele dało jednak ekipie Delecty. Przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do remisu – 20:20. Grę ponownie przerwał szkoleniowiec tej drużyny. Na prowadzenie swój zespół wyprowadził jednak Urnaut (20:21). Końcówka należała już do siatkarzy z Kędzierzyna, którzy zwyciężyli po zagrywce w siatkę Pieczonki – 21:25.

MVP: Tine Urnaut

Delecta Bydgoszcz – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3
(19:25, 25:22, 21:25, 21:25)

Składy zespołów:
Delecta: Lipiński, Jurkiewicz (8), Červen (13), Sopko (4), Siltala (13), Owczarz (16), Andrzejewski (libero) oraz Pieczonka (6), Masny (4), Bonisławski (libero), Konarski (1) i Serafin (3)
ZAKSA: Pilarz (3), Jarosz (12), Czarnowski (9), Kaźmierczak (6), Wójtowicz (8), Urnaut (20), Idi (libero) oraz Witczak (13) i Gacek

Zobacz także:
Tabela i wyniki 10. kolejki II rundy PlusLigi

źródło: delectabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved