Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Matej Cernić: Lubię brać odpowiedzialność na siebie

Matej Cernić: Lubię brać odpowiedzialność na siebie

fot. archiwum

- Każdy mecz ma swoją historię i ja bym nie przykładał większej wagi do dotychczasowych pojedynków między nami a ZAKSĄ tym bardziej, że w fazie play-off one nie mają żadnego znaczenia - przyznaje Matej Cernić na kolejkę przed zakończeniem drugiej rundy PlusLigi.

Obecnie sytuacja kadrowa zespołu jest jednak bardzo trudna, bo gracie bez dwóch czołowych do tej pory skrzydłowych, którzy zwykle dostawali najwięcej piłek w ataku…

Matej Cernic:Faktycznie, sytuacja jest bardzo poważna, ale musimy pamiętać, że mamy w zespole także Mateusza Mikę, Rafała Buszka i Tomka Józefackiego, którzy są od tego, żeby nam pomóc przy takich problemach, jakie obecnie mamy. Szkoda, że te kontuzje wydarzyły się akurat w tak ważnym momencie i dotknęły aż dwójki czołowych zawodników w ataku. To na pewno komplikuje naszą sytuację, ponieważ do tej pory trenowaliśmy głównie z nimi jako zawodnikami szóstkowymi, a teraz nie mamy zbyt wiele czasu na zgranie się i wytrenowanie innych wariantów tak, żeby one funkcjonowały jak automatyzmy. Musimy sobie jednak poradzić nawet w takiej sytuacji i postarać się znaleźć sposób na zwycięstwa w nieco zmienionym składzie. Mamy przecież dobrą i szeroką drużynę. Jedynym problemem jest to, że zostało nam już bardzo mało czasu do tego, żeby dobrze przygotować się do play-offów, grając inną szóstką niż to miało miejsce do tej pory.

Jesteś obecnie jeszcze ważniejszym ogniwem zespołu niż wcześniej, bo jedynym z trójki skrzydłowych, którzy mieli decydować o obliczu zespołu. Jak się czujesz z tą odpowiedzialnością?Jestem zawodnikiem, który lubi brać odpowiedzialność na siebie i nie uciekam od niej. W play-offach postaram się dobrze wywiązać ze swojej roli i przede wszystkim dać z siebie maksimum swoich możliwości. Mam jednak nadzieję, że nasza sytuacja kadrowa na te najważniejsze mecze sezonu będzie jednak lepsza niż obecnie. Pod względem fizycznym czuję się całkiem dobrze. Wiadomo, że odczuwam zmęczenie, bo sezon daje się nam wszystkim mocno we znaki. Trener Travica stara się jednak odpowiednio rozkładać siły tych najbardziej obciążonych zawodników, np. ja nie grałem w meczu w Bydgoszczy. Z ZAKSĄ już zagrałem, żeby nie stracić rytmu meczowego, ale starałem się nie forsować zbytnio. Tak jak wspomniałem wcześniej – myślami jesteśmy już przy play-offach.

*Cały wywiad z siatkarzem w serwisie PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved