Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bogdan Serwiński o sytuacji kadrowej Muszynianki

Bogdan Serwiński o sytuacji kadrowej Muszynianki

fot. archiwum

- Praktycznie mamy w perspektywie ciężką walkę w Pucharze Polski. Żeby zdobyć to trofeum, musimy zebrać wszystkie siły, więc niewykluczone, że będę oszczędzał niektóre zawodniczki w dwóch ostatnich meczach ligowych - mówi Bogdan Serwiński.

Tydzień przerwy między rozgrywkami pozwolił chyba odpocząć i opanować problemy z kontuzjami. Jak na dzień przed wyjazdem do Białegostoku wygląda sytuacja zdrowotna w zespole?

Bogdan Serwiński:Wszystkie dziewczyny trenują, choć są jeszcze drobne kłopoty. Kingę Kasprzak czeka jeszcze jeden zabieg w przyszłym tygodniu, po którym teoretycznie powinna być w stu procentach gotowa do gry. Debby nadal kontynuuje rehabilitację po kłopotach z kręgosłupem. Wygląda na to, że nie ma już problemu, jednak zawsze wolimy dmuchać na zimne.

Debby zagrała już w meczu z Atomem i nie zgłaszała nowych problemów.Tak. Wolimy jednak się zabezpieczyć, żeby nie zaskoczyły nas play offy. Zbliżają się przecież te najważniejsze i rozstrzygające mecze, kiedy nie można pozwolić sobie na stratę którejkolwiek zawodniczki. Poza tym pozostają stałe kłopoty. Asia Kaczor wciąż ma kłopoty zdrowotne, ale w tym momencie nic nie możemy zrobić. Musi dotrwać do końca sezonu i wtedy pomyśleć o leczeniu, które pozwoli jej dojść do zdrowia i nadal grać na najwyższym poziomie.

Wiele mówił pan o kłopotach przeciążeniowych po meczach Ligi Mistrzyń i napiętym terminarzu. Czy to już za wami?

Ola Jagieło skarżyła się jeszcze na problemy związane z przeciążeniem. Dostała trzy dni wolne od skakania, jednak nie jest to nic groźnego. Na drobne dolegliwości narzekała w tygodniu Agnieszka Śrutowska, jednak szybko poradził sobie z tym nasz fizjoterapeuta, Łukasz Witczak.

Podsumowując,  w meczu z AZS będzie pan miał do dyspozycji wszystkie dwanaście zawodniczek?

Na to wygląda. Po kontuzji Karoliny nie ma już śladu, a reszta dziewcząt również nie narzeka. Teoretycznie więc będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek.

A praktycznie?

Praktycznie mamy w perspektywie ciężką walkę w Pucharze Polski. Żeby zdobyć to trofeum, musimy zebrać wszystkie siły, więc niewykluczone, że będę oszczędzał niektóre zawodniczki w dwóch ostatnich meczach ligowych. Myślę tutaj szczególnie o tych najbardziej newralgicznych pozycjach. Z drugiej strony raczej nie będzie tak, że któraś w ogóle nie zagra. Mogę powiedzieć, że pewnie wszystkie pograją.

źródło: mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved