Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Samuel Tuia: Mamy psychologiczną przewagę

Samuel Tuia: Mamy psychologiczną przewagę

fot. archiwum

- Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, ponieważ porażka załamałaby nas i stalibyśmy na krawędzi przepaści, a na jej dole jest spadek do niższej ligi - mówił po sobotnim zwycięstwie nad Fartem Kielce przyjmujący AZS Olsztyn, Samuel Tuia.

Sama, nie wiem o co można zapytać po takiej końcówce meczu. Może już tradycyjnie, co czujesz?

Samuel Tuia:Daj spokój, znów brak mi słów (śmiech). Jest to dla mnie jak wygranie ligi. Tak się czuję. Rozpiera mnie radość. To coś niesamowitego! Bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa, ponieważ porażka załamałaby nas i stalibyśmy na krawędzi przepaści, a na jej dole jest spadek do niższej ligi. Udało się wygrać i to w takim stylu. Jestem bardzo szczęśliwy!

Właśnie, styl wygranej dodaje jeszcze więcej radości.– Dokładnie! Czwarty set to coś niesamowitego. Przegrywaliśmy już 20:24… i nagle wszystko się odwróciło. Muszę przyznać, że nawet nie wiem jak tego dokonaliśmy. Nie wiem, nie pamiętam. Mogę tylko powiedzieć, że siatkówka jest niesamowita.

Wspomniałeś, że czujesz się jakbyś wygrał ligę. Niemniej jednak są to mecze o utrzymanie. Myślisz, że był to najważniejszy i zarazem najtrudniejszy mecz sezonu?

– Bez wątpienia tak. Po wygranej mamy nad nimi psychologiczną przewagę i to my prowadzimy w rywalizacji 2:1. Oni muszą wygrać w Uranii, żeby mieć jeszcze jedną szansę. Ale my im na to nie pozwolimy. Wygrana jest dla nas priorytetem. Szczególnie teraz kiedy jesteśmy tak silni psychicznie. Jestem strasznie podekscytowany najbliższym meczem u nas w domu. Rozpiera mnie energia, by iść i trenować jeszcze mocniej, by wyjść na boisko i walczyć o każdą piłkę. Chcę to zakończyć w przyszłym tygodniu – u nas, przed naszą publicznością. Powtórzę się, ale naprawdę – to jest coś niesamowitego!

*Rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved