Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > PlusLiga Kobiet: Cenna wygrana bielszczanek

PlusLiga Kobiet: Cenna wygrana bielszczanek

Siatkarki BKSu Aluprofu Bielsko-Biała po zaciętym spotkaniu pokonały w trzech setach wrocławską Gwardię. Dzięki trzem punktom na kolejkę  przed końcem rozgrywek bielszczanki awansowały na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Bardzo mocna zagrywka w wyskoku Anny Werblińskiej na początku pierwszego seta pozwoliła bielszczankom wyjść na wysokie prowadzenie 10:5. Było już 16:10 dla gości po ataku Karoliny Ciaszkiewicz (11pkt. w całym meczu). Dwa asy Mai Tokarskiej próbowały zniwelować przewagę bardzo dobrze tego dnia dysponowanych mistrzyń Polski i gdy Impel przegrywał tylko dwoma punktami, 16:14 dla BKS-u, to znów doszła do „głosu" przy wprowadzaniu piłki do gry siostra Bogumiły Barańskiej wyprowadzając swój zespół na bezpieczniejszą przewagę 20:16. Mimo bardzo niekorzystnego wyniku dla gospodyń 21:24 i po nieprawdopodobnie długiej akcji, podczas której kibice w Orbicie mogli czuć się jak w cyrku przy „Skoku Śmierci" zakończonym desperackim atakiem Werblińskiej w taśmę, Impel Gwardia doprowadził jeszcze do rezultatu 24:23 dla rywalek. W kolejnej akcji Werblińska wykorzystała skutecznie piłkę nad siatką i ostudziła entuzjazm prawie 3000 widzów w Orbicie.

Ja się cieszę przede wszystkim z punktów oraz z tego, że drugi raz z rzędu realizujemy założenia przedmeczowe i to było w dzisiejszym spotkaniu widać. Nieźle pograliśmy w bloku, współpraca blok obrona wygląda coraz lepiej – po meczu powiedział Mariusz Wiktorowicz trener Aluprofu. Tak też mniej więcej przedstawiał się obraz drugiego seta, w którym BKS prowadził już 11:5. Co prawda przy stanie 14:9 dla bielszczanek niesamowicie trudną piłkę na stronę rywalek przebiła Ewa Matyjaszek dając promyk nadziei gospodyniom na zmianę stylu gry, bowiem Impel Gwardia tę akcję wygrał. Za chwilę jednak ten promyk zgasił bardzo czujny i szczelny blok bielszczanek, 17:10 dla BKS-u. Aut Joanny Wołosz z zagrywki obwieścił koniec drugiej partii. 25:18 dla gości i 2-0 w całym spotkaniu.

Odmieniony do trzeciego seta wyszedł zespół Rafała Błaszczyka. Impel Gwardia szybko objął prowadzenie 8:4, a grające pierwsze skrzypce Monika Czypiruk i Anna Witczak wniosły wiele ożywienia do zespołu Gwardii. – Myślę, że trzeci set był na pewno dobry w naszym wykonaniu i do tego feralnego zakończenia graliśmy poprawnie, dziewczyny które grały pociągnęły grę, wniosły dużo optymizmu, radości i całkiem dobrze i pozytywnie to wyglądało – powiedział trener Impela na konferencji pomeczowej. Ten optymizm swoje apogeum miał przy stanie 17:11 dla Impel Gwardii, gdy fantastycznym blokiem na, zdecydowanie wracającej do reprezentacyjnej formy, Annie Werblińskiej popisała się Zuzanna Efimienko. Potem było już tylko gorzej. – W samej końcówce meczu opanowała nas totalna niemoc ( …) W zasadzie nie byliśmy wstanie wykonać skutecznego ataku od pewnego momentu w tym secie i to zdecydowało o tym, że ten mecz się skończył w trzech setach. Gdybyśmy wykonali dwie akcje ofensywne prawidłowo, tak jak graliśmy do tego momentu to prawdopodobnie byłoby inaczej, oczywiście Bielsko nam to maksymalnie utrudniało i można powiedzieć w jakiś sposób zmuszało do popełniania tego błędu, ale to nas oczywiście nie tłumaczy, bo tych okazji było sporo. To nie była jedna akcja czy dwie, ale tyle, że powinniśmy to wykorzystać – próbował na gorąco podsumować to co się stało z jego zespołem w końcówce trzeciej partii Rafał Błaszczyk. Od stanu 21:17 dla gospodyń, rozpoczął się festiwal autowych ataków wrocławianek, które tym sposobem na „złotej tacy" podarowały seta, a w konsekwencji mecz przyjezdnym. MVP spotkania została wybrana libero BKS, Agata Sawicka.

Gwardia Wrocław –  Aluprof Bielsko-Biała 0:3
(23:25, 18:25, 23:25)

Składy drużyn:
Gwardia: Wołosz, Tokarska (9), Jaszewska (12), Barańska (3), Mroczkowska (5), D. Sobolska, Krzos (libero) oraz Matyjaszek, Efimienko (4), Witczak (7) i Czypiruk
BKS: Werblińska (12), Ciaszkiewicz (11), Okuniewska (10), Studzienna (5), Bamber (5), Skorupa (4), Sawicka (libero) oraz Kaczmar, Frąckowiak (2) i Podolec