Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Matej Kazijski: Jastrzębski Węgiel spokojnie się utrzyma w lidze

Matej Kazijski: Jastrzębski Węgiel spokojnie się utrzyma w lidze

fot. archiwum

- Zrobiliśmy coś wielkiego. Jeszcze nie mogę w to uwierzyć - mówił najlepszy atakujący FF Ligi Mistrzów, Matej Kazijski. - Jeśli w PlusLidze Jastrzębie będzie walczyć jak przeciwko nam w Final Four Ligi Mistrzów, to spokojnie się utrzyma - twierdzi.

W Polsce spodziewaliśmy się, że w półfinale Ligi Mistrzów to wy wyładujecie się na Jastrzębskim Węglu. Tymczasem momentami mecz był wyrównany. Zaskoczyło was, że drużyna walcząca o utrzymanie w PlusLidze próbowała się wam postawić?

Matej Kazijski:Nie. Czemu? Jeśli tutaj awansowała, to znaczy, że w poprzednich meczach musiała dobrze grać i ma potencjał. Jeśli w PlusLidze będzie walczyć jak przeciwko nam, to spokojnie się utrzyma.

W meczu z Polakami zagraliście słabiej niż w finale. Dlaczego?Na pewno nie dlatego, że ich zlekceważyliśmy. My tego nigdy nie robimy. To był bardzo ważny mecz i chyba trochę przygniotła nas odpowiedzialność. Polska drużyna bardzo ryzykowała przy zagrywce i ataku, a my mieliśmy problemy z dokładnym odbiorem. (…)

Co będzie dla was cenniejsze: odzyskanie tytułu mistrzów Serie A, czy kolejna wygrana w Lidze Mistrzów?

To są dwie różne sprawy, obie dla nas bardzo ważne. W Lidze Mistrzów drugi raz obroniliśmy tytuł, a w lidze musimy go ponownie wyszarpać. Ale po kolei. Teraz skupiliśmy się na pucharach, za chwilę przyjdzie kolej na ligę. Nauczono mnie, by koncentrować się tylko na najbliższym meczu i celu. Dlatego teraz będę świętował nasz trzeci triumf w Champions League, a nie zastanawiał się nad kolejnymi wyzwaniami.

Rozmawiał w Bolzano Kamil Składowski
Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved