Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mary Spicer: Coś trzeba zmienić

Mary Spicer: Coś trzeba zmienić

fot. archiwum

- W kilku ostatnich meczach nie grałyśmy najlepiej i zdecydowanie coś trzeba zmienić. Musimy bardziej się postarać w play-off, gdyż żaden przeciwnik nie będzie łatwy, a gra toczy się o wysoką stawkę - mówi siatkarka Centrostalu, Mary Spicer.

Mecz z Organiką nie był szczęśliwy dla waszej drużyny. Co o tym zadecydowało?

Mary Spicer:Popełniłyśmy zdecydowanie za dużo błędów. Poza tym trudno nam było „wejść” w to spotkanie, stąd dość przykra porażka już w pierwszym secie. Później, choć było nieco lepiej, nie potrafiłyśmy się przeciwstawić zdeterminowanym przeciwniczkom. Często byłyśmy zatrzymywane blokiem. Wiele elementów zadecydowało o takim wyniku spotkania. Będzie trzeba to przeanalizować.

Faza zasadnicza ligi zbliża się już do końca, została jedna kolejka, która będzie decydować o rozstawieniu w play-off. Spróbujecie wypracować jakąś nową strategię czy pozostaniecie przy tej taktyce, co do tej pory?Właściwie to mam nadzieję, że uda nam się stworzyć nową strategię, ponieważ w kilku ostatnich meczach nie grałyśmy najlepiej i zdecydowanie coś trzeba zmienić. Musimy bardziej się postarać w play-off, gdyż żaden przeciwnik nie będzie łatwy, a gra toczy się o wysoką stawkę.

Czy możesz wymienić jakieś charakterystyczne różnice między polskim i amerykańskim cyklem szkoleniowym?

No cóż, to oczywiste, że te cykle się różnią. W Ameryce, zwłaszcza jeśli chodzi o grę w reprezentacji, trenujemy zazwyczaj pięć-sześć godzin dziennie. Tak naprawdę każdy trener ma swoje podejście do tematu, więc trudno wysnuć jakieś ogólne wnioski…

Cały wywiad Justyny Niedbały w serwisie plusliga-kobiet.pl

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved