Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Łukasz Owczarz: Będziemy walczyć o piąte miejsce

Łukasz Owczarz: Będziemy walczyć o piąte miejsce

fot. archiwum

W ostatnim czasie mijający sezon dał się we znaki wielu siatkarzom, w tym także zawodnikom Delecty. Dlatego trener Waldemar Wspaniały musiał powołać na ostatnie mecze w sezonie zawodników Młodej Ligi - między innymi atakującego Łukasza Owczarza.

PlusLiga: Kolejny mecz wychodzisz w pierwszej szóstce. Jak się czujesz?
Łukasz Owczarz:Coraz lepiej. Na początku tylko trenowałem z chłopakami z pierwszej drużyny, a teraz z nimi gram. Trener Waldemar Wspaniały nie miał innego wyjścia i ze względu na kontuzje Dawida Konarskiego i Grzegorza Szymańskiego powołał mnie do pierwszego składu. Myślę, że moja gra z meczu na mecz jest coraz lepsza. Nie mam już także wielkiego stresu jak w pierwszych rozegranych przez mnie spotkaniach. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.

A jak porównasz grę w Młodej Lidze i Pluslidze?
Nie można tych dwóch lig porównywać ze sobą. Wiadomo, że w PlusLidze grają doświadczeni zawodowcy. Młoda Liga została stworzona dla młodszych zawodników, którzy nie łapią się do pierwszego składu. Tu mogą się ogrywać i zdobywać doświadczenie. W PlusLidze jest bardzo wysoki poziom.

Od początku było wiadomo, że mecz z Politechniką nie zmieni już układu w tabeli. Jak mobilizowaliście się na to spotkanie?
My graliśmy ten mecz, aby odbudować się psychicznie. Wiadomo, że po tylu porażkach morale w drużynie spada, także zwycięstwo nawet w meczu o przysłowiową pietruszkę było dla nas bardzo ważne. Jak się wygra mecz z przeciwnikiem, z którym jeszcze spotkamy się w walce o piąte miejsce, to w kolejnych spotkaniach wychodzi się na boisko z lepszym nastawieniem.* Autorem tekstu jest Dorota Szturm de Hirszfeld (plusliga.pl)
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved