Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Czy uda się uniknąć rewolucji?

Czy uda się uniknąć rewolucji?

fot. archiwum

Najważniejsze spotkania tego sezonu dopiero przed Jastrzębskim Węglem, jednak już teraz wiadomo, że nawet po ostatnim gwizdku działaczy czeka ciężka walka. Tym razem celem nie będzie utrzymanie, ale zatrzymanie najlepszych zawodników.

Działacze Jastrzębskiego Węgla przed tym sezonem nie pozyskali żadnego zawodnika o wielkim nazwisku. Pomimo tego zbudowali ciekawą ekipę, która wywalczyła awans do finału Ligi Mistrzów. Ten sam skład walczy na polskich parkietach o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek.

Już teraz wiadomo, że po ostatnim meczu działaczy czeka ciężkie zadanie. Wielu siatkarzom kończą się bowiem kontrakty. Niemal pewne w tym momencie wydaje się odejście Marcina Wiki oraz Benjamina Hardy. Chęć pozostania deklaruje natomiast włoski szkoleniowiec, Lorenzo Bernardi.Chcę tu nadal pracować, lecz najpierw muszę dogadać szczegóły z prezesem – przyznał.

Zajęcie nawet siódmej pozycji nie daje jastrzębianom prawa gry w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów. Zdzisław Grodecki zapewniał już jednak, że będzie starał się o przyznanie jastrzębianom dzikiej karty. W tym kontekście niezwykle ważne wydaje się zatrzymanie dwóch zawodników, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się chociażby podczas finału Ligi Mistrzów. Zarówno Lukasowi Divisowi , jak i Mitjowi Gasparinimiemu po tym sezonie wygasa kontrakt. – Lubię Polskę, ale nie wiem czy będę w Jastrzębiu w przyszłym sezonie. Klub to wybór nie tylko mój, lecz także mojej rodziny. Musi nam wszystkim pasować. Na razie jestem zadowolony z tego, co mamy w Jastrzębiu – przyznał Gasparini na łamach sports.pl.Trudno spodziewać się, żeby działacze Jastrzębskiego Węgla chcieli dopuścić do takiej sytuacji jak w tym sezonie, kiedy to ich klub zamiast walczyć o medale, musi martwić się o utrzymanie w lidze. W ostatnich latach w szeregach tej drużyny oglądać mogliśmy takie gwiazdy światowej siatkówki jak Paweł Abramow czy Plamen Konstantinow. Czy i w kolejnym sezonie możemy spodziewać się tak spektakularnych transferów?

* autorem tekstu jest Kamil Składowski
* więcej w serwisie sports.pl

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved