Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > XVII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

XVII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

fot. archiwum

W dniu 26.03.2011 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XVII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet znamy już zespoły, które zmierzą się w bezpośrednich pojedynkach o złoty i brązowy medal. W meczu finałowym o mistrzostwo ekstraklasy kobiet zagrają TKKF Dzikusy I z Acero Lamia, a o trzecie miejsce Cehini z Dream Team. Zgodnie z regulaminem o wyniku zadecydują ostatnie spotkania tych drużyn, które zostaną rozegrane podczas oficjalnego zakończenia ligi w dniu 9 kwietnia 2011.

W Ekstraklasie mężczyzn rozegrany został trzeci decydujący mecz półfinałowy pomiędzy TKKF Dzikusy, a Fundacja Jaś i Małgosia Team. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu górą byli młodsi zawodnicy, którzy wygrali 3:1 i w wielkim finale zmierzą się z Piazza Cafe, mając szansę na obronę mistrzowskiego tytułu. Przegrani czyli Fundacja Jaś i Małgosia (poprzednio Superata) po raz pierwszy od dziesięciu lat nie zagra w finale, a jedynie w meczu o brązowy medal, gdzie ich przeciwnikami będzie zespół Fantom. Spotkania te, tak jak w ekstraklasie kobiet zostaną rozegrane dopiero za 2 tygodnie (9.04.2011).

W I i II lidze mężczyzn, gdzie spotkania o poszczególne miejsca rozgrywane są w formie dwumeczów, ogromną niespodziankę sprawiła Venta PAO, która pokonała faworyzowany Sokół I Rzgów (3:2) i ma duże szansę, aby po dwóch latach powrócić do ekstraklasy.
Również w II lidze niespodziankę sprawiła drużyna Volley Team, która wygrała pierwsze spotkanie z Itaka Film (3:1) i stanęła przed ogromną szansą pierwszego, historycznego awansu do I ligi. W meczach o utrzymanie widmo bezpośredniego spadku do III ligi odsunęła od siebie drużyna Brukland, która nadspodziewanie łatwo pokonała Easy (3:0).

W III lidze coraz lepiej prezentuje się zespół LKS Słowik, który jako pierwszy i jedyny dotąd pokonał dotychczasowego lidera Czarnych 3:1 i zapewnił sobie już trzecie miejsce i udział w barażach. Porażkę Czarnych wykorzystał Sokół II Rzgów, który po zwycięstwie nad ZWiK (3:1) objął prowadzenie w tabeli. Za tydzień w ostatnim meczu zmierzą się drużyny zajmujące pierwsze i drugie miejsce. Ponieważ różnica punktowa jest minimalna, to zwycięzca tego meczu zdobędzie zarówno tytuł mistrza III ligi, jak i bezpośredni awans do II ligi.

Na ostatnią kolejkę rozgrywek, zapraszamy 02.04.2011 (sobota) w godzinach 9-15, tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

Wyniki XVII kolejki

Ekstraklasa kobiet

Wyborowe – Dzikusy II 2:3
Tsunami – Junior 0:3
Piórkowscy – Energia 3:0
Acero Lamia – Cehini 3:1
Dream Team – Dzikusy I 0:3

Ekstraklasa mężczyzn

Dzikusy – Jaś i Małgosia 3:1
Bejłocz – Lozamet 3:1

I liga mężczyzn

Sokół I – Venta PAO 2:3
Bankowy – Uniw. Med. 3:0
Popularni – Piwożłopy 3:1

II liga mężczyzn

Easy – Brukland 0:3
Izba Celna – Energeo 3:1
AMC – SWSPiZ 0:3
Itaka Film – Volley Team 1:3

III liga mężczyzn

ZWiK – Sokół II 1:3
Dell – Frontica 3:1
Czarni – LKS Słowik 1:3
Soma Club – ElmaRK 1:3
Delecta – Pickup Diablo 3:0

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved