Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paweł Rusek: Trentino było zdecydowanie lepsze

Paweł Rusek: Trentino było zdecydowanie lepsze

Paweł Rusek, libero KS Jastrzębskiego Węgla żałował przegranej w drugim i trzecim secie. Rusek podkreślił, że do wygranej w nich zabrakło naprawdę niewiele. - W niedzielę wyjdziemy na parkiet, aby walczyć. Myślę, że jesteśmy w stanie pokusić się o brązowy medal- dodał.

Jastrzębski Kopciuszek wstydu nie przyniósł. Co prawda półfinał przegraliście 0:3, ale pokazaliście się z dobrej strony?

Paweł Rusek:Niestety nie udało się. Siatkarze z Trentino okazali się od nas zdecydowanie lepsi. Aczkolwiek drugi i trzeci set pokazał, że aby wygrać zabrakło niewiele. Dwie, trzy piłki zdecydowały o tym, że to klubowi mistrzowie świata zwycięsko schodzili z parkietu.

– Kiedy rywale wygrali drugiego seta na przewagi, poczuli się pewni. Zaczęli mocno zagrywać, a trzeba przyznać, że potrafią to robić. Wtedy pokazali klasę i zasłużenie wygrali ten mecz.

Wychodziliście na kilkupunktowe prowadzenie, po czym oddawaliście prowadzenie. Czym było to spowodowane? Może rozluźnieniem?

Nie było to rozluźnienie. Trentino zaczęło po prostu grać lepiej od nas. Najpierw to my prowadziliśmy, następnie oni pogonili nas zagrywką… Ale tak się z nimi gra. Jeżeli ma się dobry serwis, to oni mają duży problem z przyjęciem, tak jak miało to miejsce dzisiaj. Jeżeli oni zaczęli mocniej zagrywać, problemy zaczęły się tworzyć po naszej stronie. A prawda jest taka, że jeżeli Trentino dobrze przyjmuje, osiąga znaczną przewagę nad rywalem.

W pierwszym secie można było odnieść wrażenie, że poza Trentino walczycie także z sędziami ?

Wydaje mi się, że sędzia w pierwszym secie kilka razy się pomylił, podejmował zabawne decyzje. Ale to nie ma znaczenia, wygrał zespół zdecydowanie lepszy. Ale nie ma się co dziwić, Włosi są najlepszą drużyną świata. My skupiamy się na jutrzejszym dniu.

O brąz powalczycie z moskiewskim Dinamem. Przy takiej grze jak z Trentino jesteście sięgnąć po medal?

Myślę, że jesteśmy w stanie sięgnąć po brązowy medal. Dzisiaj zaprezentowaliśmy się z nie najgorszej strony. Drugi i trzeci set szliśmy punkt za punt Dopiero losy partii ważyły się w ich końcówka… Szanse mamy, tym bardziej, że to jest sport i nie mamy nic do stracenia. Wychodzimy gramy, tak jak dzisiaj chcemy dać z siebie wszystko. Jeżeli będą lepsi – to trudno.