Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: KPS Siedlce prowadzi w rywalizacji z Camperem

II liga M: KPS Siedlce prowadzi w rywalizacji z Camperem

Siatkarze KPS Siedlce udanie rozpoczęli rywalizację w rundzie finałowej fazy play-off sezonu 2010/2011 w grupie III, drugiej ligi mężczyzn. Siedlczanie pokonali na własnym parkiecie Camper Wyszków 3:1. Dziś kolejne starcie obu ekip.

Już pierwszy set sobotniego spotkania pokazał, że na parkiecie stanęli godni siebie rywale. Mała liczba własnych błędów i ciekawe wymiany rozgrzewały od początku kibiców miejscowych, jak i przyjezdnych. Kilkupunktową przewagę w trakcie inauguracyjnej odsłony wypracowali sobie podopieczni Nowaka i Podgórzaka. Gospodarze imponowali równą grą w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i z wyrachowaniem doprowadzili do zwycięstwa w pierwszej odsłonie w stosunku 25:20.

Druga część meczu miała podobny przebieg do pierwszej. Gospodarze niesieni dopingiem kibiców nie popełniali właściwie niewymuszonych błędów. Kapitalnie dysponowany w tym fragmencie gry był Rejowski, a czujnie na siatce spisywał się Krzaczek. Ta partia również padła łupem siedlczan, tym razem do 22.

Trzeci set był kontynuacją dobrych poczynań gospodarzy. Przy wynikach 13:10 i 16:12 dla KPS-u wydawało się, iż zdecydowane zwycięstwo w stosunku 3:0 stanie się faktem. Tymczasem kilka błędów na zagrywce i w ataku pozwoliło odbudować się wyszkowianom. Przyjezdni zwietrzyli swoją szansę, a wprowadzony do gry w miejsce Kiwiora Sędek poprowadził gości do wygranej (25:23).

Początek kolejnej partii nie zapowiadał triumfu KPS-u w stosunku 3:1. Siedlczanie mieli problemy z wyprowadzeniem skutecznej zagrywki. Ponadto gospodarze mieli problemy z przyjęciem, co pozwalało na stopniowe budowanie przewagi graczom Campera. Goście prowadzili w końcówce czwartej odsłony nawet 24:22, kiedy to na zagrywce w barwach siedlczan pojawił się Ranecki. Presji w ataku nie wytrzymał Gniewek, który trzykrotnie miał okazję na skończenie decydujących o losach seta piłek. Na prowadzenie wyprowadził siedlczan skutecznym atakiem Rejowski, a za chwilę ten sam siatkarz zatrzymał Gniewka blokiem i zwycięstwo KPS-u stało się faktem.

KPS Siedlce – Camper Wyszków 3:1
(25:20, 25:22, 23:25, 26:24)

stan rywalizacji 1:0 dla KPS