Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pilanki wygrały dwa razy i awansowały dalej

I liga K: Pilanki wygrały dwa razy i awansowały dalej

PTPS Piła dwukrotnie podejmował na własnym parkiecie zespół Gedanii Żukowo. Gospodynie potrzebowały już tylko dwóch zwycięstw, by awansować dalej. Plan wykonały w stu procentach, dwukrotnie wygrywając 3:0.

Drugi mecz fazy play-off był jednostronnym widowiskiem. Od pierwszej do ostatniej piłki pilanki kontrolowały sytuację na boisku, niejednokrotnie blokując zawodniczki podopiecznego trenera Pawła Kramka. Gospodynie siały również strach w polu serwisowym, gdzie regularnie zdobywały punkty, przy tym popełniając małą ilość błędów własnych.

Zespół z Piły na swój pierwszy pojedynek nie wyszedł swoim najsilniejszym składem. Na boisku w ciągu całego meczu nie pokazała się Natalia Krawulska oraz kapitan zespołu Agnieszka Kosmatka. Mimo tego, na początku pierwszego seta pilanki odskoczyły swoim rywalkom 11:7, w późniejszych momentach gry już tylko powiększały swoją przewagę nad rywalkami. Ostatni punkt w pierwszym secie zdobył Lecia Brown skutecznym blokiem na lewej stronie siatki. Set skończył się wynikiem 25:17.

Drugi set od samego początku to walka Gedanii z własnymi błędami. W polu serwisowym dobrze spisywała się Daria Paszek, która posyłała swoje zagrywki w różne strefy boiska, zdobywając już na początku cztery bezpośrednie punkty, co w ostateczności dało prowadzenie PTPS-u 10:1. Ostatecznie tę partię wygrały zawodniczki z grodu Staszica, ustanawiając jej wynik na 25:16. I w całym meczu do zwycięstwa brakował im tylko set.

Trzeci set zaczął się od dwóch asów serwisowych Iriny Archangielskiej, która świetnie rozdawała piłki swoim zawodniczkom. W dalszej części seta asa posyłała również Tamara Kaliszuk i przy stanie 12:4 trener Kramek poprosił o chwilę przerwy dla swojego zespołu. Chwila oddechu niewiele dała, ponieważ po powrocie na boisko pilanki posłały kolejne dwa asy serwisowe. W tym secie żukowiankom z trudem przychodziło zdobywanie punktów. Swój ostatni punkt w tym secie gospodynie zdobyły po błędzie drużyny gości w polu serwisowym. Set zakończył się wynikiem 25:11, natomiast cały mecz 3:0.

MVP meczu wybrana została Tamara Kaliszuk.

PTPS Piła – Gedania Żukowo 3:0
(25:17, 25:16, 25:11)

Po dwóch zwycięstwach pilskiemu PTPS-owi brakowało tylko jednej wygranej, aby awans do kolejnej rundy play-off stał się realny.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości (5:3), przy stanie 9:11 swój pierwszy czas wykorzystał trener Zawieracz, aby trochę uspokoić swoje podopieczne. Po powrocie na boisko Agnieszka Kosmatka przekroczyła linię ataku 3m, natomiast Anna Łozowska posłała asa serwisowego 13:10. Pilanki jednak dość szybko opanowały sytuację i po udanych akcjach wyszły na prowadzenie. Przy stanie 13:15 trener Kramek poprosił o czas dla swojego zespołu, jednak po powrocie na plac gry pilanki postanowiły kontynuować swoją dobrą passę w grze. Bardzo dobrze funkcjonował blok i zagrywka. Gdy na tablicy widniał wynik 13:18 trener gości wykorzystał drugi czas, jednak na nic się to zdało. Premierową odsłonę spotkania pewnie wygrały pilanki, 25:18.

Drugą partię meczu, podobnie, jak pierwszą lepiej rozpoczęły zawodniczki Gedanii, 3:1. Po chwili jednak siatkarki z Piły odrobiły straty, doprowadzając do remisu 4:4. Udane zagrywki Justyny Sachmacińskiej wyprowadziły zespół Gedanii na kolejne prowadzenie 9:6, w tym momencie o czas poprosił szkoleniowiec PTPS-u. Do stanu 18:18 walka toczyła się punkt za punkt. Przy stanie 18:20 pierwszy czas wykorzystał trener Kramek, natomiast drugi, gdy na tablicy widniał wynik 19:22. Końcówka seta należała do pilanek, które ostatni punkt zdobyły po błędzie dotknięcia siatki przez żukowianki, 25:20.

W trzeciej partii meczu pilanki nie pozwoliły drużynie przyjezdnej odskoczyć na jakąkolwiek liczbę oczek, za to same od początku prowadziły (7:4, 9:6, 11:7). Dzięki swojej dobrej grze żukowianki odrobiły straty, tym samym doprowadzając do remisu 18:18, kiedy to trener Zawieracz poprosił o czas. W końcowej fazie seta walka była naprawdę wyrównana, jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki znad rzeki Gwdy, które wygrały 28:26 i cały mecz 3:0.

MVP meczu wybrana została Natalia Krawulska.

(25:18, 25:20 28:26)