Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Hiszpania: CAI Voleibol Teruel z Pucharem Króla

Hiszpania: CAI Voleibol Teruel z Pucharem Króla

W XXXVI turnieju o Puchar Króla w spotkaniu finałowym CAI Voleibol Teruel pokonał w czterech setach triumfatorów z ubiegłego sezonu, ekipę Unicaja Almeria. Najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Guillermo Hernán.

W pierwszym meczu półfinałowym Unicaja Almeria zmierzyła się z drużyną Palma Volley, która zajmuje piąte miejsce po rundzie zasadniczej. Pierwsze dwa sety tego spotkania to dominacja podopiecznych Axela Mondiego, którzy wygrali je do 16 i 19. Jedynie w trzeciej partii drużyna z Majorki nawiązała wyrównaną walkę, doprowadzając do zaciętej końcówki, którą jednak ostatecznie wygrali almeryjczycy. Drugą parę półfinałową tworzył CAI Voleibol Teruel oraz ósma ekipa w ligowej tabeli, CV 7 Islas Vecindario. Również w tym meczu do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były zaledwie trzy sety. Wygrana w setach do 19, 18 i 17 sprawiła, że w finale spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Unicaja Almeria z 55 punktami jest liderem, natomiast CAI Voleibol Teruel ma na swoim koncie tylko jedno oczko mniej.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się po myśli drużyny Teruel. Mistrzowie Hiszpanii prowadzili od początku seta i wygrali go z przewagą sześciu punktów. Druga odsłona należała już do ich przeciwników. Drużyna z Almerii prowadząc przez większą część seta 4 punktami, zakończyła go wynikiem 25:23. Przegrana zmobilizowała podopiecznych Oscara Novillo, którzy trzecią partię rozpoczęli od mocnego uderzenia, zdobywając pięć punktów z rzędu (5:0). Zwiększając przewagę w dalszej części seta doprowadzili do wyniku 2:1 w meczu. Czwarty set był zarazem ostatnim w tym spotkaniu. Drużyna Unicaja Almeria lepiej radziła sobie w przyjęciu (78% pozytywnego i 66% perfekcyjnego przy 68% i 52% rywala) oraz w polu serwisowym (6:0). Natomiast Teruel górował nad przeciwnikiem w ataku (63 punkty i 59% skuteczności przy 48 i 48% rywala), a także bloku (6:4). Ilość błędów popełnionych przez oba zespoły była zbliżona, a różnica wynosiła zaledwie dwa oczka na korzyść drużyny zwycięskiej.

MVP turnieju został wybrany rozgrywający drużyny z Teruel, Guillermo Hernán. Natomiast najskuteczniejszym zawodnikiem był Victor Batista, który zdobył 25 punktów, atakując z 69% skutecznością.

Unicaja Almeria – CAI Voleibol Teruel 1:3
(19:25, 25:23, 18:25, 23:25)

Unicaja Almería: Freriks (1), Sevillano (11), Delgado (13), Salas (11), Pérez (14), Smith (7), Llenas (libero) oraz Salmon (1), Ferrera, Salvador, Rodríguez
CAI Voleibol Teruel: Hernán (2), García Torres (7), Bernal (6), Batista (25), Cáceres (22), Rojas (7), Efrón (libero) oraz Subiela, Machacón, Lorenzo