Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ciężkie zadanie siatkarek z Białegostoku

Ciężkie zadanie siatkarek z Białegostoku

fot. archiwum

Przed nami pojedynek AZS Białystok z Muszynianką Fakro Muszyna. Obie ekipy walczą o różne cele, zatem już teraz można powiedzieć, że spotkanie ma jednego faworyta - walczącą o mistrzostwo Muszynę. Czy siatkarki AZS pokuszą się o niespodziankę?

Wydaje się, że pojedynek AZS Białystok z ekipą Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna, przedostatnie spotkanie 17 kolejki PlusLigi Kobiet, raczej nie przyniesie zbyt wielu emocji. Choć w poprzedniej konfrontacji górą były akademiczki, tym razem zdecydowanymi faworytkami są podopieczne Bogdana Serwińskiego. Nic nie jest jednak przesądzone, bowiem w tym sezonie byliśmy już świadkami wielu zaskakujących rozstrzygnięć.

Mecz w Białymstoku będzie potyczką drużyn, które walczą o zgoła odmienne cele. Zawodniczki z Muszyny typowane są jako jedne z głównych pretendentek do zdobycia tytułu mistrzowskiego. Zespół prowadzony przez Wiesława Czaję skupia się przede wszystkim na awansie do czołowej ósemki. – W tej chwili nie ma co myśleć tutaj o wyższych pozycjach. Trzeba zdobywać punkty tam, gdzie się da i utrzymać się w pierwszej ósemce. To jest nasz cel – powiedziała libero AZS Białystok, Magdalena Saad. Po ostatniej porażce z BKS Bielsko-Biała nie będzie to łatwe zadanie. Trener białostoczanek zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się jego zespół. – Zostały nam do końca sezonu dwa mecze, ale układ gier jest niekorzystny. Szansę na punkty zmarnowaliśmy (…), bo przy naszej dobrej grze można było pokusić się o zdobycz – powiedział po spotkaniu w Bielsku.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja wicemistrzyń Polski. W poprzedniej kolejce po zaciętym, pieciosetowym pojedynku pokonały one swoje, jak dotąd najgroźniejsze rywalki – siatkarki Atomu Trefl Sopot. Dzięki temu zwycięstwu mineralne umocniły się na fotelu lidera. Spotkanie to jednak kosztowało je wiele wysiłku i ewentualnie tutaj gospodynie powinny szukać swojej szansy. Tym bardziej, że rywalki będą nie tylko zmęczone, ale też osłabione kontuzjami. Dodatkowym atutem akademiczek będzie również własna hala.Oceniając szanse obu drużyn przez pryzmat statystyk, w rankingach drużynowych zdecydowanie przeważa zespół Banku BPS. Jedynie w elemencie zagrywki białostoczanki prezentują zbliżony poziom. Biorąc jednak pod uwagę statystyki indywidualne, znacznie lepiej wypadają podopieczne Wiesława Czai. Zawodniczki AZS plasują się wyżej w każdym z zestawień, w dwóch z nich zajmując pierwsze lokaty. Aleksandra Kruk prowadzi w klasyfikacji najlepiej zagrywających, zaś Anna Klimakova najlepiej atakuje. W rankingach tych muszynianki zajmują odpowiednio czwarte i szóste miejsce. Akademiczki bardzo dobrze wypadają także w pozostałych elementach. Wśród najlepiej punktujących drugie miejsce należy do Anny Klimakovej, tuż za nią jest Aleksandra Jagieło. Jeśli chodzi o przyjęcie, trzecia jest Aleksandra Kruk, dopiero na ósmej lokacie zaś Jagieło. Zawodniczki obu ekip nieco słabiej prezentują się w zestawieniu najskuteczniej blokujących – na siódmym miejscu plasuje się Dominika Kuczyńska, dziesiąta jest Agnieszka Bednarek-Kasza.

Choć do zwycięstwa w najbliższym spotkaniu typowana jest raczej drużyna Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna, to ekipa gospodyń nie stoi na całkowicie straconej pozycji. Wprawdzie wicemistrzynie kraju przegrały w tym sezonie zaledwie dwa mecze, ale w jednym z nich uległy właśnie akademiczkom. Czy scenariusz z ósmej kolejki powtórzy się i tym razem? Przekonamy się już w poniedziałkowy wieczór. Początek rywalizacji o godz. 18.

Według jednego z największych serwisów bukmacherskich większe szanse na zwycięstwo ma drużyna z Muszyny. Jak podaje Unibet, za każda złotówkę postawioną na zwycięstwo Muszynianki można wygrać 1,05 zł, za zwycięstwo przeciwnika, 7,75 zł.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved