Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bartosz Gawryszewski: Zostawiliśmy w Bolzano kawał serca

Bartosz Gawryszewski: Zostawiliśmy w Bolzano kawał serca

fot. archiwum

Jastrzębski Węgiel przegrał mecz o brąz siatkarskiej Ligi Mistrzów, jastrzębianom nie można jednak odmówić walki. - Zostawiliśmy kawał serca, gryząc parkiet w każdym secie. Momentami graliśmy bardzo dobrą siatkówkę - zaznacza Bartosz Gawryszewski.

Smutny po meczu z Dinamem jest Bartosz Gawryszewski…

Bartosz Gawryszewski: – Trudno, abym po dwóch porażkach był zadowolony. Co prawda niektórzy mówią, że 4. miejsce w Lidze Mistrzów to sukces, ale na parkiet wychodzi się po to, aby wygrywać, a my przegraliśmy dwa mecze. Dlatego nie ma się co dziwić, że nie tryskam energią.

Mecz o brąz przegraliście, ale zaczęło się bardzo dobrze od prowadzenia 1:0.– Zaczęliśmy bardzo dobrze narzucając swój rytm gry i pokazując kawał dobrej siatkówki. W końcówce odskoczyliśmy na kilka punktów, ale ostatecznie przegraliśmy drugą partię. W trzecim secie przytrafił się nam lekki przestój, a gdy gra się z takimi zespołami jak Dinamo, może kosztować to nawet utratę seta. W rezultacie wyraźnie przegraliśmy, jednak w czwartej odsłonie meczu wyszliśmy na boisko z nadzieją, że znowu będziemy grali swoją siatkówkę.

Końcówka drugiego seta nie podcięła wam skrzydeł?

– Nie, w trzeciej partii wyszliśmy tak samo zmobilizowani jak w pierwszym secie. Tylko szczegóły przesądziły o tym, że to Rosjanie wygrali.

Jak ocenisz postawę zespołu w turnieju Final Four Ligi Mistrzów?

– Nie mnie oceniać. Nie lubię mówić o grze swojej, czy kolegów. Na pewno w Bolzano zostawiliśmy kawał serca, gryząc parkiet w każdym secie. Ten, kto oglądał nasze mecze wie, że momentami graliśmy bardzo dobrą siatkówkę, mogąc grać na równi z najlepszymi zespołami na świecie.

Teraz czas wrócić na ligowe podwórko. Jak będzie w najbliższym meczu Siatkarzem Wieluń?

– Zrobimy wszystko, aby zakończyć rywalizację w trzech spotkaniach. Wszyscy sobie tego życzymy, nie chcemy niepotrzebnie przedłużać.

* rozmawiali Tomasz Tadrała i Robert Krzyżaniak

źródło: inf. własna, Radio 90 FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved