Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Z. Grodecki: Jastrzębski Węgiel nie powiedział ostatniego słowa

Z. Grodecki: Jastrzębski Węgiel nie powiedział ostatniego słowa

fot. archiwum

Przed siatkarzami z Jastrzębskiego Węgla walka o pierwszy w historii brązowy medal Ligi Mistrzów.  Prezes klubu Zdzisław Grodecki uważa, że polską drużynę stać na ten sukces. - Jastrzębski Węgiel nie powiedział jeszcze ostatniego słowa - zapowiada.

Jak wyglądało z trybun spotkanie Jastrzębskiego Węgla z najlepszą klubową drużyną świata?

Zdzisław Grodecki: Myślę, że na trybunach każdy przecierał oczy ze zdziwienia, gdyż przed Jastrzębskim Węglem otworzyła się ogromna szansa. Może meczu byśmy nie wygrali, ale set, może dwa… Nadarzające się okazje mogliśmy wykorzystać, szczególnie w drugim secie. Niestety, tak się nie stało. Takie jest życie.

W pewnych momentach można było odnieść wrażenie, że siatkarze z Jastrzębia obawiali się, że mogą urwać seta drużynie z Trentino.– To jest sport… Nie wyszliśmy na parkiet przestraszeni, walczyliśmy. Natomiast Trentino to klasowy przeciwnik. Chcąc z nim wygrać, trzeba zagrać dobrze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. To rywal, który nie wybacza najdrobniejszych błędów. Tak stało się i w tym meczu. Szkoda… Bo mogliśmy stworzyć dłuższe widowisko, a nie wiadomo też, jak zachowałby się przeciwnik, gdyby przegrał drugiego seta. Myślę, że ci kibice, którzy w nas wierzyli, z pewnością nie się zawiedli.

Brązowy medal Ligi Mistrzów jest w zasięgu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla?

– Na pewno o tym marzymy i warto te marzenia spełniać. Nasz zespół pokazał, że wstydu nie przynosi. Czas pokaże, czy uda się przywieźć brąz z Bolzano. To jest Final Four, drużyny na turnieju są bardzo dobre, ale Jastrzębski Węgiel nie powiedział ostatniego słowa.

*Z Bolzano Tomasz Tadrała

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved