Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny w półfinale

I liga K: Beniaminek z Murowanej Gośliny w półfinale

Zespół z Murowanej Gośliny potrzebował godziny z przysłowiowym "hakiem", by znaleźć się w półfinale fazy play-off I ligi kobiet. Siatkarki PLKS Pszczyna nie zdołały wygrać u siebie ani jednego seta. Siatkarki z Murowanej Gośliny czekają na półfinałowego rywala.

Przyjezdnym wystarczyło jedynie 65 minut, aby wygrać spotkanie w Pszczynie. Gospodynie chęć do walki wykazywały na początku pierwszej partii, rezultatem czego był wynik 8:4 na rzecz PLKS-u. Wydawało się, iż mecz będzie wyrównany i na jak najwyższym poziomie. Podopieczne Jarosława Bodysa dotrzymywały kroku swoim przeciwniczkom do stanu 20:20 – później nastąpiło nieoczekiwane załamanie gry siatkarek z Pszczyny. Przyjezdne z Murowanej Gośliny zagrały dobrze w obronie, wyprowadzały niesamowite kontry, a dodatkowo podbijały ataki gospodyń. W rezultacie PLKS ugrał w tym secie tylko jeden punkt, przegrywając tym samym pierwszego seta do 21.

Przegrana w pierwszej partii odbiła się na grze zawodniczek z Pszczyny w dalszych partiach spotkania. Można pokusić się o stwierdzenie, iż to beniaminek I ligi stawiał warunki i nadał tempa całemu meczowi. W zespole z Murowanej Gosliny zaczął funkcjonować blok i z minuty na minutę siatkarki poprawiały zagrywkę – na ich koncie pojawiło się kilka asów serwisowych. W dwóch – jak się później okazało – ostatnich setach spotkania zawodniczki z Pszczyny były wręcz niewidoczne, co obrazują wyniki poszczególnych partii. W rezultacie zawodniczki z Murowanej Gośliny zapewniły sobie udział w półfinale fazy play-off, który zostanie rozegrany za tydzień, w sobotę i w niedzielę. Nie wiadomo jednak, kto będzie przeciwnikiem beniaminka, gdyż rywalizacja Chemika Police z Eliteskimi Kraków wciąż jest nierozstrzygnięta. Bliżej awansu znajdują się siatkarki z Krakowa, które w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:1, a w zanadrzu mają jeszcze jeden mecz na własnej hali.

PLKS Pszczyna – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 0:3
(21:25, 19:25, 17:25)

PLKS: Placek, Szczygioł, Markiel, Szafraniec, Mitręga, Węcławek, Kosiarska (libero), Filip, Bodys, Lach.
KS Murowana Goślina: Jeromin, Malinowska, Dutkiewicz-Raś, Fedorów, Strządała, Walawender, Nowakowska (libero) oraz Lubera i Chojnacka