Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Lukas Divis o szansach i szczęściu Jastrzębskiego Węgla

Lukas Divis o szansach i szczęściu Jastrzębskiego Węgla

fot. archiwum

Jastrzębie jest krok od awansu do finału Ligi Mistrzów. Aby walczyć o złoto jastrzębianie muszą  pokonać Trentino, wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, dodając do tego sportowe szczęście. Jednak jak twierdzi Lukas Divis - Sam fart nie wystarczy.

Zespół Trentino BetClic nazywany jest faworytem numer jeden w walce o tytuł mistrzowski. Włosi nie ukrywają, że jedynym naprawdę satysfakcjonującym wynikiem będzie dla nich złoty medal elitarnych rozgrywek. Jako na organizatorze i obrońcy tytułu właśnie na Trentino ciąży największa presja. Już jutro na drodze podopiecznych Radostina Stojczewa, na etapie półfinałów, stanie Jastrzębski Węgiel. Jastrzębianie zgodnie potwierdzają, że już osiągnęli historyczny sukces, nie zamierzają jednak pełnić roli statysty w Bolzano. – Łatwo nam nie będzie, lecz jest mała szansa – zaznacza Lukas Divis. W czym dokładnie zawodnik upatruje wspomnianej szansy swojego zespołu? – Może oni trochę stracą na wartości, gdy uświadomią sobie, że przegrana z nami oznaczać będzie dla nich tragedię. My tej presji nie odczuwamy, mam nadzieję, że wykorzystamy ten luz – dodaje przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Doświadczenie, historia i atut własnej hali – wszystko przemawia na korzyść siatkarzy Trentino. Czy Łukasz Żygadło i spółka wspierani przez licznych włoskich kibiców będą więc przeszkodą nie do przejścia? – Na nas nie będzie ciążyła presja. Kibice też nas nie wystraszą. Graliśmy już wiele razy w tak dużych halach, nie pękniemy tylko dlatego, że fani z Włoch będą na nas buczeć. W tym sezonie graliśmy już np. w Bledzie, gdzie ryczało na nas kilkanaście tysięcy kibiców. I wygraliśmy 3:0 – zaznacza Lukas Divis .

Trentino BetClic z pewnością jest zespołem trudnym do pokonania, prowadzony przez trenera Stojczewa zespół utrzymuje się na pozycji lidera w rozgrywkach ligowych, również na etapie fazy grupowej Ligi Mistrzów Włosi pewnie pokonywali kolejnych przeciwników. Trentino nie jest jednak zespołem niepokonanym, dodatkowo Włosi nie mają szczęścia do polskich zespołów- przegrali już w tym sezonie ze Skrą Bełchatów. Mimo wygranej z Trentino ostatecznie jednak to nie mistrz naszego kraju, a Jastrzębski Węgiel, na który mało kto stawiał, znalazł się w gronie najlepszych zespołów starego kontynentu.Dla większości z zawodników Jastrzębskiego Węgla to pierwszy tego typu turniej oraz historyczny wynik. Doświadczeniem w tym zakresie może pochwalić się Lukas Divis, słowacki przyjmujący broniący barw jastrzębskiego klubu miał już okazje występować w finale Ligi Mistrzów, zdobywając nawet tytuł mistrzowski z VfB Friedrichshafen. – Można żartować, że szczęście sprzyja lepszym. Prawda jest jednak taka, że chyba jestem jakiś fartowny. Skrze w Rosji zabrakło dwóch, trzech piłek do awansu, nam udało się ograć Maaseik. Może faktycznie jestem niczym talizman? – żartuje zawodnik. Divis unika jednak porównań, mówiących o podobieństwie wicemistrzów naszego kraju do Friedrichshafen z sezonu 2006/2007. – Trudno porównywać. Jedno było na pewno takie same: VfB i Jastrzębski nie byli postrzegani jako faworyci. Podobne było jeszcze to, że graliśmy na zupełnie innym poziomie w pucharach, a innym w lidze. To bardzo przypomina mi ten sezon w Jastrzębiu. Z wymądrzaniem się na ten temat poczekam jednak do zakończenia turnieju w Bolzano. Jeśli go wygramy, to będziemy podobni do VfB… – dodaje zawodnik. A jak, w kontekście sezonu ligowego i awansu do Final Four Lukas Divis ocenia powoli kończący się sezon jastrzębian i swoje występy w barwach klubu ze Śląska? – Jestem zadowolony z tego, jak gram w Lidze Mistrzów. Ale o formie w lidze chciałbym jak najszybciej zapomnieć. Nie pomijajmy jednak faktu, że przed sezonem w Jastrzębiu wymieniono część zawodników i trenera. Źle zaczęliśmy, ale teraz jest już lepiej.

* z zawodnikiem rozmawiał Kamil Składowski (więcej na sports.pl)

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved