Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Łodzianki powalczą o cenne punkty z Centrostalem

Łodzianki powalczą o cenne punkty z Centrostalem

fot. archiwum

Faza zasadnicza PlusLigi Kobiet nieuchronnie zbliża się do końca. Faworyci są już znani, sporo drużyn może już spokojnie przygotowywać się do play-off. Jedną z drużyn, która cały czas nie może być pewna utrzymania jest Organika Budowlani Łódź.

Ubiegłoroczne zdobywczynie Pucharu Polski znajdują się w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na utratę punktów. Przed łodziankami już tylko mecze z gatunku tych „o wszystko". Pierwszą przeszkodą na ich drodze jest drużyna Centrostalu Bydgoszcz. Rywalki mają nad nimi już siedem punktów przewagi, w obecnej sytuacji nie ma więc już mowy o doścignięciu zawodniczek z grodu nad Brdą.

Z całą pewnością nie tak koniec rundy zasadniczej wyobrażali sobie kibice Organiki. Wiele mówiono, iż będzie bardzo ciężko powtórzyć sukcesy z zeszłego sezonu, natomiast niewielu przewidywało w jak trudnej sytuacji znajdą się obecnie. Na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej fazy rywalami do miejsca w play-off są drużyny AZS-u Białystok i KPSK Stal Mielec. Z gry dawno już wypadło Wybrzeże Rumia. Sobotni mecz może być dla łodzianek kluczowy, ponieważ w ostatniej serii zmierzą się one z faworyzowanym Atomem Treflem Sopot, gdzie o punkty będzie dużo trudniej. Podopieczne Małgorzaty Niemczyk na pewno zagrają więc na maksymalnym poziomie determinacji. Podkreślała to w jednym z wywiadów rozgrywająca zespołu, Marta Szymańska. W końcowym rozrachunku mogą liczyć się nawet małe punkty, dlatego powinniśmy oglądać ambitną walkę o każdą piłkę. Zawodniczki Budowlanych nie znajdują się ostatnio w najwyższej formie, wygrały w poprzedniej kolejce z wspomnianym Wybrzeżem dopiero po tie-breaku. Taki rezultat w starciu z outsiderem ligi trudno uznać za wielki sukces. Trzeba jednak przyznać, że terminarz nie rozpieszczał łodzianek, ponieważ wcześniej mierzyły się z wyżej notowanymi ekipami z Muszyny i Dąbrowy Górniczej. Pewnym pocieszeniem pozostaje ostatnie zwycięstwo w Krakowie z miejscowym AZS UEK w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Aby marzyć o korzystnym wyniku, na wyżyny muszą wspiąć się liderki zespołu, Karolina Kosek, Katarzyna Zaroślińska czy Julia Szeluchina. W przygotowaniach na pewno postawiono na lepszą skuteczność w ataku, która może być kluczem do zwycięstwa w hali MOSIR-u. Własny parkiet nie był do tej pory wielkim atutem łodzianek, jednak z całą pewnością liczą one, że przy wsparciu miejscowych kibiców uda się uspokoić atmosferę w ich szeregach.

W lepszych nastrojach podchodzą na pewno do sobotniej potyczki bydgoszczanki. Co prawda w ostatnich kolejkach również schodziły z boiska pokonane, jednak dzięki m.in. cennemu zwycięstwu w Bielsku Białej mogą czuć nieco mniejszą presję. Nie znaczy to jednak, że zawodniczki Piotra Makowskiego nie mają już o co walczyć. Wręcz przeciwnie, ponieważ przy korzystnym układzie mogą one zając nawet czwarte miejsce w tabeli. Do rozegrania pozostaje jeszcze spotkanie w Rumii, gdzie wygrana wydaję się bardzo realna. Dlatego dobry wynik w sobotnim meczu może mieć kolosalne znaczenie dla rozstawienia w play-off siatkarek Pałacu. Ewa Kowalkowska i jej koleżanki wyjdą zatem na parkiet w Łodzi nie mniej zmotywowane niż ich rywalki. Centrostal dysponuje ciekawym składem, mieszanką rutyny z młodością, która może sporo namieszać w dalszej rywalizacji. Nie bez znaczenia pozostaje osoba samego trenera Makowskiego, którego doświadczenie i wielki spokój często bardzo przydają się zwłaszcza w końcowych fragmentach spotkań.Ostatnie mecze rundy zasadniczej, w tym sobotnia batalia w Łodzi zapowiadają się więc arcyciekawie. Obie drużyny mają wiele do wygrania ale i sporo do stracenia. Możemy spodziewać się zatem wielu interesujących zagrań, zaciętych końcówek setów i wielkiej determinacji po obu stronach siatki. Ta z drużyn, która wygra to starcie będzie już tylko o krok od osiągnięcia celu zakładanego na obecną chwilę. Bardzo trudno wskazać jednoznacznego faworyta, o końcowym rezultacie mogą decydować pojedyncze akcje i błędy. W hali MOSIR-u powinna zatem zasiąść spora liczba kibiców spragnionych emocji i kobiecej siatkówki na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 18.00.

Według firmy Unibet więcej szans na zwycięstwo mają łodzianki. Kurs na ich zwycięstwo ustalono na 1,60, na zwycięstwo Centrostalu – 2,20.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved