Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grozer jak Bąkiewicz, Pujol i Gerić?

Grozer jak Bąkiewicz, Pujol i Gerić?

fot. archiwum

Gyorgy Grozer od pięciu dni przebywa w Niemczech, gdzie przechodzi szereg badań, które mają dokładnie wyjaśnić przyczyny jego problemów z krążeniem krwi w prawej ręce. Podobne dolegliwości mieli Michał Bąkiewicz, Pierr Pujol i Andrija Gerić.

Atakujący Asseco Resovii ma podobne problemy, z jakimi w przeszłości zmagali się Michał Bąkiewicz i Andrija Geric. Im udało się wrócić do zdrowia i gry na najwyższym poziomie. – "Dżordż" jest już po zabiegu arteroskopii, który polegał na wprowadzeniu sondy w tętnice, która ma m.in. usunąć mikroskrzepy i zatory. Teraz czeka na wyniki badań i kolejne konsultacje – mówi menadżer zespołu Asseco Resovii, Tomasz Kozłowski.

Grozer, gdyby nawet wrócił do Polski w piątek, to i tak nie zagra w sobotnim meczu z ZAKSĄ w Kędzierzynie-Koźlu. – Nie ma sensu ryzykować jego zdrowia. Na razie jednak cały czas czekamy na wyniki badań – dodaje trenera Ljubo Travica.

Problemy z krążeniem krwi wpływały na mięśnie zawodnika, które bardzo szybko słabły i nie funkcjonowały normalnie. – Praktycznie cała prawa ręka, od palców do barku, nie wygląda najlepiej i jest niedokrwiona – opisywał przed wyjazdem siatkarz Asseco Resovii.Michał Bąkiewicz, Andrija Geric, Pierr Pujol – wszyscy ci zawodnicy borykali się z takimi samym przypadłościami, co niemiecki atakujący zespołu z Rzeszowa. W 2005 roku Bąkiewiczowi pomógł Raul Lozano, umawiając wizytę u specjalisty we Włoszech. Teraz były selekcjoner reprezentacji Polski prowadzi kadrę Niemiec i pomaga swojemu podopiecznemu, który podobnie jak w Asseco Resovii w narodowym zespole odgrywa kluczową rolę.

* więcej w "Super Nowościach"

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved