Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bełchatowianie o meczu z ZAKSĄ

Bełchatowianie o meczu z ZAKSĄ

fot. archiwum

- Widać siatkówka jest nieprzewidywalna i trzeba wierzyć i walczyć do końca i można wygrać każde spotkanie, wyjść z każdego stanu. Rywale chyba za szybko pomyśleli, że są zespołem wygranym - mówił po meczu ZAKSĄ MVP spotkania, Paweł Zatorski.

Bełchatowianie wygrali z ZAKSĄ po tie-breaku, chociaż na początku decydującego seta przegrywali już 1:4. – Tak to jest z tie-breakami. Wciąż mamy w głowach wspomnienia z tie-breaka z Kazania i z Resovii – tu można się dopatrywać jakichś analogii. Wierzyłem od początku do końca tego tie-breaka w nasz zespół, liczyłem na to, że gdzieś tam złamiemy Kędzierzyn. Ale ja to tylko na to liczyłem ,a tak naprawdę to zawodnicy wywalczyli to zwycięstwo na boisku. Cieszę się, że taki przebieg miał ten mecz, w zasadzie dwa ostatnie mecze, z ZAKSĄ i Resovią – to były dwa fajne mecze ze względu na zwycięstwo, poza tym dużo mamy teraz materiału do analizy. Cieszę się, że tak to się skończyło – mówił po meczu szkoleniowiec bełchatowian, Jacek Nawrocki.

W spotkaniu z ZAKSĄ zabrakło kontuzjowanego Miguela Falaski, ale jak zapewnia trener Skry, Hiszpan powinien być już gotowy na mecze play-off. – Zaczniemy treningi z nim już za dwa dni, najpierw takie wprowadzające, później już regularny trening. Na pewno będzie czuł ból, tego się nie da uniknąć. Nie jest to jednak żadne ryzyko, zdaniem lekarzy może przystąpić do treningów – twierdzi Nawrocki.

W środowym meczu udanie zastąpił go Paweł Woicki.Szło nam ciężko. Myślę, że kilka akcji złożyło się na to, że się odbudowaliśmy. Mamy blok, bardzo dobry atak, świetna zagrywka Stephana w końcówce – to nam dało komfort i prowadzenie w końcówce, mogliśmy czuć się w miarę bezpiecznie. Początek nam niestety nie wyszedł, Kuba Jarosz bardzo dobrze zagrał na zagrywce. Fajnie, że udało nam się z takiej ciężkiej sytuacji wyjść i wygrać – stwierdził po meczu rozgrywający mistrzów Polski. – Boję się tylko, że ktoś będzie mówił, że oddaliśmy ZAKSIE jeden punkt, by miała przewagę. Grają jeszcze z Bydgoszczą, mogą odskoczyć na bezpieczną odległość. Spekulacji na pewno będzie mnóstwo, już się tego obawiam. Dla nas ważne jest, że wygraliśmy i podtrzymaliśmy dobra passę – dodawał Woicki.O Pawle Woickim po meczu mówiono również w kontekście niesamowitej obrony. W tie-breaku rozgrywający bełchatowian przeskoczył bandę reklamową i podbił piłkę lecącą w trybuny. – Nieprawdopodobna rzecz, chylę czoła. To był cyrkowy wyczyn i Paweł z tą piłką przejdzie do historii – mówił Jacek Nawrocki o obronie swojego rozgrywającego. – Ta akcja dodała skrzydeł i nam i kibicom. Na pewno było to ważne zagranie – dodawał Paweł Zatorski.

Czy goniąc piłkę uciekającą w trybuny widzi się kibiców, bandę reklamową, czy też myśli się wyłącznie o piłce? – Nie zastanawiałem się nad tym, bardziej myślałem o tym, jak to zrobić technicznie, by taką piłkę podbić. Widocznie przemyślenia były dobre, bo udało się przeskoczyć i tę piłkę podbić. Myślę, że było w tym dużo przypadku. Na pewno fajnie to będzie zobaczyć w telewizji, jakoś specjalnie jednak nad tym zagraniem się nie będę rozwodzić. W czwartek trzeba przyjść na trening i przygotowywać się do kolejnych meczów – mówi skromnie Paweł Woicki.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany libero bełchatowian, Paweł Zatorski. – To moja pierwsza w życiu. Nie wiem, czy naprawdę zasłużyłem, czy może nie było jej komu dać, ale to miłe. Cały ten sezon pracuję i staram się zadowolić wszystkich wokół i mam nadzieję, że chociaż trochę mi to wychodzi – mówił po spotkaniu Zatorski. – Widać siatkówka jest nieprzewidywalna i trzeba wierzyć i walczyć do końca i można wygrać każde spotkanie, wyjść z każdego stanu. Rywale chyba za szybko pomyśleli, że są zespołem wygranym.

źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved