Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Adrian Buchowski: Drużyna pokazała charakter

Adrian Buchowski: Drużyna pokazała charakter

fot. archiwum

- Uważam, że był to dobry krok, gdyż miałem takie "łagodne" wprowadzenie w grę w  PlusLidze dzięki możliwości trenowania z pierwszym zespołem. Zdobyłem doświadczenie - mówi Adrian Buchowski, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla w Młodej Lidze.

W tym sezonie brałeś udział w rozgrywkach Młodej Ligi. Wraz z kolegami zająłeś w nich czwarte miejsce. Czy dla Ciebie jest to satysfakcjonująca pozycja, czy też było was stać na wyższą lokatę?

Adrian Buchowski: – Myślę, że medal był w naszym zasięgu i pozostał trochę niedosyt. W końcu zabrakło nam trzech punktów w ligowej tabeli do miejsca na podium. Jednak trzeba oddać, że drużyna pokazała charakter w niejednym pojedynku i to jest najważniejsze.

W Młodej Lidze trenowałeś pod okiem Leszka Dejewskiego. Jak współpracowało Ci się w tych rozgrywkach z tym szkoleniowcem?– Uważam, że jest to bardzo dobry trener. Potrafił nas zmotywować do solidnej pracy na treningach, a podczas meczów dawał cenne wskazówki. Wiele się nauczyłem pracując z trenerem Dejewskim.

Jak ocenisz Młodą Ligę? Czy taki rodzaj rozgrywek to dobry pomysł na ogrywanie młodych i perspektywicznych zawodników?

– To bardzo dobry pomysł. Potrzeba jeszcze kliku poprawek organizacyjnych w tych rozgrywkach. Jednak z czasem na pewno staną się one taką małą kuźnią siatkarskich talentów.

W Jastrzębiu masz okazję trenować u boku najlepszych siatkarzy. Jaki wpływ na tak młodego zawodnika, jakim jesteś, mają treningi z takimi siatkarzami?

– Na pewno bardzo pozytywny. Uczę się profesjonalizmu na boisku i w życiu. Jak wiadomo mam od kogo, gdyż w Jastrzębiu gra wielu świetnych i doświadczonych zawodników. Na każdym treningu uczę się czegoś nowego. Jest to bardzo cenne.

W obecnym sezonie podpisałeś kontrakt z klubem Jastrzębskiego Węgla. Wcześniej szkoliłeś się w SMS-ie Spała. Czy z perspektywy czasu uważasz, że była to dobra decyzja, dobry krok w Twojej siatkarskiej karierze?

– Uważam, że był to dobry krok, gdyż miałem takie "łagodne" wprowadzenie w świat PlusLigi, dzięki możliwości trenowania z pierwszym zespołem. Zdobyłem wiele cennego doświadczenia, które już teraz procentuje i pozwala mi z każdym dniem grać coraz lepiej.

Jaka będzie przyszłość Adriana Buchowskiego w Jastrzębskim Węglu?

– Jestem związany z Jastrzębskim Węglem dłuższym kontraktem jednak to jeszcze za wcześnie na rozmowy dotyczące przyszłości. Na takie przyjdzie czas po zakończeniu sezonu.

Masz na swoim koncie udział w wielu imprezach międzynarodowych kadetów i juniorów, a także osiągnięć w nich. Który sukces wspominasz najmilej?

-Najmilej wspominam Mistrzostwa Europy Kadetów, gdzie daliśmy z siebie wszystko jako drużyna i byliśmy o włos od brązowego medalu. Zagraliśmy bardzo dobry turniej, a ja otrzymałem statuetkę dla najlepiej punktującego zawodnika Mistrzostw Europy. Zawsze dobrze wspominam chłopaków z zespołu, a także wydarzenia z tamtego okresu.

Na koniec zapytam o Ligę Mistrzów, w której walczyć będzie Jastrzębski Węgiel. Na co Twoim zdaniem stać Jastrzębski Węgiel w tych elitarnych rozgrywkach?

– Myślę, że jeśli zagramy na swoim najwyższym poziomie to wszystko może się zdarzyć. W siatkówce wszystko jest możliwe. Na pewno Jastrzębski Węgiel będzie walczył w Bolzano o zwycięstwo.

*rozmawiała Martyna Cynk (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved