Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Mysłowicach odbędzie się

WT w Mysłowicach odbędzie się

fot. archiwum

Kibice siatkówki plażowej mogą już odetchnąć z ulgą. Jak dowiedział się portal Beachvolleyball.pl, żeński turniej z cyklu SWATCH FIVB World Tour w Mysłowicach, który miał mieć miejsce pod koniec maja, ostatecznie odbędzie się.

Miasto wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej porozumiało się z FIVB i na Śląsk ostatecznie przyjadą najlepsze siatkarki plażowe świata.

Zawody miały nie odbyć się ze względu na brak funduszy. Pieniędzy na tegoroczny World Tour w Mysłowicach (17-22 maja) nie zabezpieczył poprzedni prezydent miasta. Ostatecznie miasto zapewniło organizatorów, że fundusze się znalazły i mają przygotowywać się do turnieju. Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który rozmawiał także z Edwardem Lasokiem, prezydentem Mysłowic, gościł w ostatnich dniach w siedzibie FIVB w Lozannie i negocjował rozłożenie startowej kwoty. – W zasadzie nie ma już szans, żeby zawody się nie odbyły – mówi Sebastian Michalak, dyrektor turnieju w Mysłowicach. – Dostaliśmy polecenie, żeby wszystko przygotowywać. Bardzo się cieszę, że ostatecznie turniej odbędzie się, choć teraz przed nami dużo pracy. Czas ucieka, a i tak jest go mało.

Co ciekawe, organizatorzy otrzymali również zapewnienie, że World Tour na Śląsku odbędzie się także w przyszłym roku. – Być może nie będzie miał miejsca jedynie w Mysłowicach, ale to już temat nie na dziś – dodaje Michalak.*Autorem artykułu jest Maciej Nowocień (beachvolleyball.pl)

 

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved