Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Siatkarze ACH Volley Bled po finale ligi MEVZA

Siatkarze ACH Volley Bled po finale ligi MEVZA

fot. archiwum

- Byliśmy niezwykle spragnieni tego zwycięstwa, szczególnie po tak ciężkich przygotowaniach i grze w Lidze Mistrzów - mówił po meczu z Hypo Tirol Insbruck Igor Kolaković. Jego zespół pokonał austriacką drużynę w finale ligi MEVZA.

Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze we wszystkich elementach gry. Dobra zagrywka przełożyła się na niezłą postawę w bloku, jednak najważniejsze było przygotowanie taktyczne, które udanie realizowaliśmy. Pojawiło się trochę nerwowości, ale mimo tego kontrolowaliśmy przebieg meczu. Byliśmy niezwykle spragnieni tego zwycięstwa, szczególnie po tak ciężkich przygotowaniach i grze w Lidze Mistrzów. Chciałem, aby moi gracze pokazali na boisku wolę walki i chęć wygranej, co się udało – mówił po zwycięstwie w meczu finałowym ligi MEVZA Igor Kolaković, trener ACH Volley Bled.

Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać, zrealizowaliśmy cel, jaki sobie postawiliśmy. Gra była bardzo nerwowa, dziwię się, że sędzia nie pokazał ani jednej żółtej kartki. Na szczęście udało nam się zwyciężyć, w dodatku 3-0 i to na boisku przeciwnika. Lepiej być nie może! Teraz skupiamy się na walce na rodzimych parkietach, gdzie również walczymy o mistrzostwo – dodawał Matevž Kamnik, środkowy ACH Volley Bled.

Byliśmy bardzo dobrze przygotowani na mecz z Hypo Tirolem, za wielkie brawa należą się dla naszego sztabu. Gra była trudna i bardzo nerwowa. Zbliża się koniec sezonu, forma zaczyna spadać, jednak to tylko potwierdza naszą jakość. To dla nas trudny okres, rozegraliśmy wiele meczów, czeka nas jeszcze sporo pracy – stwierdził rozgrywający słoweńskiej drużyny, Dejan Vinčić. Jesteśmy profesjonalistami, musimy się w tej chwili skupić na rozgrywkach krajowych. Mistrzostwo pozwoli nam grać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.Bardzo się cieszę, że po raz kolejny sięgnęliśmy po mistrzostwo ligi środkowoeuropejskiej. Co roku finał tych rozgrywek jest bardzo dobrym wskaźnikiem formy zespołu, zarówno tej fizycznej, jak i psychicznej. Trudno się gra dwa mecze z rzędu na tak wysokim poziomie, tym bardziej, że naszym rywalem byli niezwykle zdeterminowani gospodarze finałowego spotkania. Podziękowania należą się naszym kibicom, którzy bardzo głośno dopingowali. Ich wsparcie przyda nam się w kolejnych meczach – dodawał Andrej Flajs , przyjmujący ACH Volley.

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved