Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Krispol Września awansował do finału po piątym meczu

II liga M: Krispol Września awansował do finału po piątym meczu

Siatkarze Krispolu Września wystąpią w finale play-off grupy pierwszej II ligi. W decydującym o awansie spotkaniu pokonali na własnym parkiecie Sobieskiego Arenę Żagań 3:0. W rywalizacji o awans do turnieju finałowego zmierzą się z AZS UAM Poznań.

Oglądając środowy mecz można się było zastanawiać, w jaki sposób najlepszy zespół rundy zasadniczej mógł dwukrotnie przegrać w Żaganiu. – To jest sport. Jeśli faworyt i nie jest odpowiednio skoncentrowany, to może tak się zdarzyć. Poza tym drużyna Sobieskiego ma potencjał, a my nie zagraliśmy, jak trzeba. Ale już po wszystkim razem z chłopakami stwierdziliśmy, że co nas nie zabije, to nas wzmocni – podkreślał trener Krzysztof Wójcik.

Jego podopieczni w decydującym starciu nie pozostawili złudzeń, kto bardziej zasługuje na grę w finale. Ich wygrana w żadnym z setów nie podlegała specjalnej dyskusji. – Wyszliśmy na boisko skoncentrowani. Dobrze spisywaliśmy się w przyjęciu i ataku. Praktycznie wszystko dziś zadziałało – oceniał jeden z najlepszych zawodników meczu – Bartłomiej Wojnowski. To właśnie on udanym atakiem zakończył pierwszego seta. Krispol długo utrzymywał w nim przewagę czterech punktów i choć goście w końcówce zmniejszyli dystans do jednego "oczka" (21:22), to finisz należał już do Wielkopolan.

W kolejnych odsłonach gospodarze zwyciężali już wyraźniej. W drugiej partii od stanu 15:15 zaczęli wręcz koncertowo grać blokiem i pozwolili Sobieskiemu zdobyć jeszcze tylko trzy punkty! W trzecim secie prowadzili z kolei już 24:18, ale siatkarze z Żagania obronili trzy piłki meczowe i trener Wójcik poprosił o czas. Po powrocie na boisko, atak Marcina Iglewskiego zakończył całe spotkanie. – Na pewno "siedziała" nam dziś zagrywka i kapitalnie funkcjonował środek. Dużo atakowaliśmy właśnie tamtędy i okazało się to receptą na rywali. Ułatwiło też grę na skrzydłach – komentował szkoleniowiec gospodarzy.

Już w sobotę Krispol przystąpi do walki w finale play-off. Jego przeciwnikiem będzie AZS UAM Poznań, który wcześniej wyeliminował ekipę Colmana Kalisz. Trener akademików Damian Lisiecki pojawił się w środę we Wrześni. Na początku drugiego seta zamocował na jednej z bramek małą kamerę, która nagrywała przebieg spotkania. – Mam taki potencjał w zespole, że w każdym meczu mogę wyjść w innym ustawieniu – śmiał się trener Wójcik. – A tak poważnie, my też mamy ich dokładnie "rozpisanych". I myślę, że ani u nich, ani u nas nic wielkiego się nie zmieni – kończy opiekun Krispolu.