Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk Suwałki dwukrotnie pokonał Jokera Piła

I liga M: Ślepsk Suwałki dwukrotnie pokonał Jokera Piła

Ćwierćfinałowa rywalizacja Ślepska Suwałki i Jokera Piła z uwagi na finały mistrzostw Polski juniorów rozpoczęły się z opóźnieniem. Zarówno we wtorek, jak i w środę siatkarze z Suwałk pokonali rywali bez straty seta i ze spora zaliczką pojadą na trzeci mecz do Piły.

Pierwszego seta od wysokiego, czteropunktowego prowadzenia rozpoczęła drużyna gospodarzy. Dzięki błędowi Jurkojcia po stronie zespołu z Suwałk i dobrej grze środkowych na boisku gości, pilanom udało się doprowadzić do stanu 5:7. Do remisu 14:14 gra toczyła się punkt za punkt, jednak po osiągnięciu tego stanu gospodarze wypracowali sobie trzypunktową przewagę, którą zawodnicy Jarosława Kubiaka próbowali odrobić, jednak nieskutecznie. Oba zespoły punkty w końcówce seta zdobywały dzięki błędom zagrywki. Tę partię meczu wygrali podopieczni Adama Aleksandrowicza ustalając jej wynik na 25:20.

Już od pierwszych chwil trwania drugiej części spotkania siatkarze z Podlaskiego wypracowali sobie trzy punkty przewagi. Goście nie czekając długo w ekspresowym tempie odrobili straty, pokazując tym samym drużynie gospodarzy, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedzieli. W tej odsłonie nie brakowało zepsutych zagrywek, inne elementy siatkarskiego rzemiosła funkcjonowały bardzo dobrze, o czym świadczyć mogą długie wymiany i częste remisy, np. 9:9, 13:13, 14:14, 17:17, 23:23. Pomimo naprawdę wyrównanej gry szczęście po raz kolejny dopisało Aleksandrowiczowi i jego drużynie, która wygrała drugą odsłonę meczu nieco niżej, niż poprzednią, bo tylko 25:23.

Trzecia partia do stanu 14:14 przebiegała podobnie do drugiej. Po osiągnięciu remisu na hali zrobiło się trochę nerwowo, ponieważ zawodnicy często nie zgadzali się z decyzjami sędziego i przyznane zostały żółte kartki. Suwalszczanie swoją dobrą grą szybko odskoczyli pilanom na pięć oczek i zdominowali końcówkę seta, wygrywając go wysoko, 25:17

MVP spotkania został Kamil Skrzypkowski, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny gości wybrany został Witold Chwastyniak.

Po wtorkowej porażce wydawać się mogło, że siatkarze Jokera wygrają środowe spotkanie. Jednak nie udało im się to. W pierwszym secie do stanu 13:12 na korzyść gospodarzy gra toczyła się praktycznie punkt za punkt. W tym czasie kibice oglądający to widowisko mogli podziwiać dobre ataki Łukasza Kaczorowskiego, Patryka Strzeżka czy Jakuba Kowalczyka. Po osiągnięciu takiego rezultatu jednak gra pilan nieco się rozsypała. Prowadzenie całkowicie przejęli zawodnicy Adama Aleksandrowicza, pozwalając Jokerowcom dojść do słowa tylko dwa razy. Pierwszego seta znacząco wygrali siatkarze Ślepska, ustanawiając jego wynik na 25:14

W drugiej odsłonie spotkania podobnie, jak we wcześniejszej zespół gospodarzy wypracował sobie przewagę, którą siatkarze z Piły w większym stopniu odrobili, jednak do całości zabrakło im kilku oczek. W tym secie po obu stronach nie brakowało zagrywek i ataków bez bloku kierowanych w aut. Podobnie jak we wtorek Radosław Zbierski, tym razem to Paweł Kaczorowski otrzymał żółtą kartkę. Pilski Joker w tej odsłonie spotkania nieco się wybudził ze snu zimowego, ale po raz kolejny zabrakło mu szczęścia do wygrania seta, który zakończył się autową zagrywką, 25:20.

W trzecim secie obie ekipy popełniały znacznie mniej błędów, co pozytywnie wpłynęło na jakość prezentowanego widowiska. Bardzo dobrze w obu zespołach funkcjonował blok, również atakujący spisywali się na medal. Mimo naprawdę częstych remisów, to po raz kolejny więcej szczęścia mieli gospodarze. Łukasz Jurkojć pojedynczym blokiem doprowadził do końca tego seta (25:23) oraz całego meczu 3:0.

MVP spotkania został Łukasz Jurkojć, natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny gości wybrano Mateusza Jasińskiego.