Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Dla kogo Puchar Tauron Polska Energia? W sobotę finał

Dla kogo Puchar Tauron Polska Energia? W sobotę finał

fot. archiwum

Mistrzostwa Śląska młodziczek o Puchar Tauron Polska Energia wkraczają w decydującą fazę. W najbliższą sobotę w Dąbrowie Górniczej przy ul. Chopina okaże się, kto zdobędzie złote medale Na mistrzostwo szansę mają aż trzy zespoły.

MOSM Tychy, który o punkt wyprzedza MKS Dąbrowa Górnicza i o dwa "oczka" Silesię Volley Mysłowice. Tak wyrównana stawka gwarantuje olbrzymie emocje. – Obstawiam, że mistrzostwo Śląska i puchar Tauron Polska Energia zdobędzie MOSM Tychy – mówi trener Silesia Volley Żaneta Michalak. Uważam, że Dąbrowa Górnicza pokona jednak MOSM Tychy i te drużyny będą miały jednakową ilość dużych punktów .

Przed rozpoczęciem rozgrywek naszym celem była czołowa ósemka – mówi szkoleniowiec MKS-u Dąbrowa Górnicza Ireneusz Borzęcki.Zaszliśmy wyżej i chcemy powalczyć o jak najlepszą pozycję.

Do mistrzostw Śląska o puchar Tauron PE w sezonie 2010/11 przystąpiło 48 zespołów. – Wprowadziliśmy pięć etapów rywalizacji – mówi prezes Śląskiego Związku Piłki Siatkowej w Katowicach Marek Kisiel. Z 48 drużyn zostały 32, później 16, 8 aż wyłoniliśmy czołową czwórkę. Spodziewam się w Dąbrowie Górniczej wyrównanej walki. Znam większość zawodniczek z kadry Śląska i wiem jakie posiadają umiejętności.Z wysokiego poziomu gry, ambicji młodych siatkarek i współpracy ze ŚZPS w Katowicach zadowolony jest Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Tauron Sprzedaż sp. z o. o. Prezes liczy, że z obecnych młodych siatkarek będą utalentowane zawodniczki, które w przyszłości zasilą klubu z Plus Ligi Kobiet. – Przy organizacji Turnieju o Puchar Tauron Polska Energia współpracujemy ze Śląskim Związkiem Piłki Siatkowej już drugi rok – mówi Ireneusz Perkowski, prezes zarządu Tauron Sprzedaż sp. z o.o. – Cieszę się, że młode siatkarki ze Śląska i w tym roku walczą tak ambitnie. Dlatego z wielką radością przekażemy nagrody, które jako sponsor turnieju przygotowaliśmy dla najlepszych zespołów i wyróżniających się zawodniczek. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości utalentowane młodziczki, które dziś uczestniczą w Turnieju o Puchar Tauron Polska Energia, będą mogły grać w najlepszych drużynach. Nie ukrywam, że myślę szczególnie o drużynie Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – dodaje Ireneusz Perkowski.

Podczas turnieju zapowiadają się olbrzymie emocje. Każdy z zespołów ma szansę na zwycięstwo. Wydział Sędziowski ŚZPS z uwagi na wagę zawodów nominował na turniej sędziego międzynarodowego Piotr Króla oraz Agatę Łaz.

Organizatorzy mistrzostw Śląska o puchar Tauron Polska Energia serdecznie zapraszają dziennikarzy na turniej. Początek sobotnich zmagań w Dąbrowie Górniczej w hali przy ul. Chopina 34 zaplanowano na godz. 10. Około godz. 13 przewidziano uroczyste zakończenie turnieju, a na 13:15 zaplanowana jest konferencja prasowa z udziałem zawodniczek, trenerów, przedstawicieli ŚZPS w Katowicach i głównego sponsora rozgrywek – Tauron Polska Energia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved