Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zawisza Sulechów rozpoczyna walkę o awans

Zawisza Sulechów rozpoczyna walkę o awans

fot. archiwum

MLKS Zawisza Sulechów od piątku walczyć będzie w ćwierćfinałach mistrzostw Polski kadetek. W okresie przygotowań zespół rozegrał w Sulechowie kilka spotkań sparingowych, w których sprawdzał aktualną formę.

Już w piątek Zawisza Sulechów rozegra w Kluczborku ćwierćfinały mistrzostw Polski kadetek. Ich rywalkami będą TPS Rumia, UKS I LO Łańcut oraz Jedynka Kluczbork. Siatkarki Zawiszy miały nieco dłuższe przygotowania do tego etapu rozgrywek ze względu na to, że wywalczyły mistrzostwo województwa. Tym samym nie musiały rozgrywać 1/8 mistrzostw Polski kadetek. Okresowi przygotowawczemu towarzyszyła wytężona praca na treningach oraz sparingi. Kadetki Zawiszy sparowały z AZS ŁWSH Żary Lubsko, UKS Trzynastka Zielona Góra oraz z pierwszym zespołem Zawiszy Sulechów. Sulechowianki zremisowały (2:2) w sparingu z Lubskiem, pokazując się z dobrej strony szczególnie w kontrataku, a w dwóch kolejnych poniosły porażki, prezentując niezłą grę, szczególnie w obronie i na zagrywce.

Przygotowania do ćwierćfinałów utrudniły Zawiszy między innymi kontuzje, z którymi zmagają się dwie podstawowe zawodniczki lewoskrzydłowe. Alicja Szczurek doznała pęknięcia torebki stawowej podczas półfinałów rozgrywek juniorskich, a Natalia Szewczyk skręciła kostkę na jednym z treningów. Obie zawodniczki walczą z czasem i z urazami, by w piątek móc razem z zespołem powalczyć o półfinał. W miejsce kontuzjowanych zawodniczek w podstawowym składzie pojawiła się Katarzyna Zakrzewska, zaś Ada Nowakowska została przestawiona ze środka na lewe skrzydło. Jak mówi sama zawodniczka, szybko odnalazła się na boisku. – Znakomicie poradziłam sobie z nową sytuacją. W naszym zespole każda zawodniczka stara się jak najlepiej zastąpić koleżankę, jeśli zdarzy się kontuzja. Na ostatnich treningach przed turniejem zespół prezentował całkiem niezłą formę. Jak mówił trzy tygodnie temu trener Jarosław Łukaszkiewicz, awans jest jak najbardziej realny, jeśli zespół zaprezentuje grę na wyższym poziomie. – Myślę, że jest to cel, który możemy osiągnąć. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak jestem dobrej myśli i wierzę w umiejętności swoich zawodniczek. Na pewno, żeby wywalczyć awans do półfinału, trzeba zagrać na maksimum swoich możliwości. Pomimo upływu czasu wypowiedź szkoleniowca nie straciła na aktualności, a Zawisza Sulechów przygotowuje się do spotkań 1/4 MP kadetek. Urazy, które dotknęły Zawiszę Sulechów z pewnością bardziej zmobilizują zespół i scalą go.

Zawodniczki udają się do Kluczborka pełne optymizmu i wiary w to, że mogą spełnić swoje marzenia. Takim niewątpliwie jest dla nich awans do dalszego etapu rozgrywek. Czy podopiecznym trenera Jarosława Łukaszkiewicza uda się wywalczyć awans? Przekonamy się o tym już niebawem.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved