Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Komentarze po meczu BKS – AZS Białystok

Komentarze po meczu BKS – AZS Białystok

fot. archiwum

- Rzeczywiście był to ważny mecz dla nas. Potrzebowaliśmy nie tylko punktów, ale i przełamania - cieszył się po meczu szkoleniowiec BKS-u, Mariusz Wiktorowicz. - Przyjeżdżając wiedziałyśmy, że czeka nas ciężka przeprawa - przyznała Magdalena Godos.

Magdalena Godos (kapitan AZS-u Białystok): – Gratuluję trzech punktów przeciwniczkom. Przyjeżdżając wiedziałyśmy, że czeka nas ciężka przeprawa. Gdyby nie zagrywka BKS-u od początku spotkania, to mecz mógłby potoczyć się inaczej. Nie grałyśmy konsekwentnie taktycznie, sporo było błędów po naszej stronie i na pewno mamy nad czym pracować także w sferze mentalnej.

Katarzyna Skorupa (kapitan BKS-u Aluprof): – To dla nas bardzo cenne zwycięstwo po serii porażek. Przełamałyśmy niemoc, zagrałyśmy skoncentrowane i zmobilizowane, co przyniosło końcowy efekt w postaci wygranej.

Wiesław Czaja (szkoleniowiec AZS-u Białystok): – Był to mecz o dużym znaczeniu dla obu drużyn. Gospodyniom zależało na doścignięciu czołówki, my natomiast chcieliśmy oddalić się od strefy zagrożonej walką o utrzymanie. Potyczkę zdecydowanie wygrał zespół z Bielska, ale paradoksalnie statystyki są niekorzystne dla obu zespołów. W ataku siatkarki BKS Aluprof radziły sobie lepiej mimo słabszego przyjęcia. Poza tym popełniliśmy zbyt dużo własnych błędów i to przesądziło o wygranej rywalek. Zostały nam do końca sezonu dwa mecze, ale układ gier jest niekorzystny. Szansę na punkty zmarnowaliśmy w Bielsku, bo przy naszej dobrej grze można było pokusić się o zdobycz.Mariusz Wiktorowicz (szkoleniowiec BKS-u Aluprof): – Rzeczywiście był to ważny mecz dla nas. Potrzebowaliśmy nie tylko punktów, ale i przełamania. Dziękuję dziewczynom za postawę na boisku i realizację założeń taktycznych. Zanotowaliśmy 14 bloków, co świadczy bardzo dobrze o konsekwencji przy atakach rywalek. Cieszymy się i jak mówiłem po meczu z Treflem, zmierzamy w dobrym kierunku. Dziewczyny wierzą w to, że potrafią wygrywać, poza tym dochodzą do zdrowia, co zapewni większy komfort pracy w dalszej części sezonu.

źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved