Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grozer nie zagra przeciwko ekipom z Bydgoszczy i Kędzierzyna

Grozer nie zagra przeciwko ekipom z Bydgoszczy i Kędzierzyna

fot. archiwum

Od kilku dni rzeszowski bombardier odczuwał ból w prawej ręce, który nasilił się po meczu ze Skrą. Grozer w niedzielę wyleciał na badania do Niemiec, okazuje się jednak, że jego pobyt w ojczyźnie przedłuży się i atakujący nie zagra przeciw Delekcie i ZAKsie.

W środę o godz. 18 siatkarze Asseco Resovii rozegrają kolejny mecz w grupie mocniejszej PlusLigi. W Bydgoszczy zmierzą się z tamtejszą Delectą. Rywale nie mają już o co walczyć, bo nie zmienią zajmowanej obecnie szóstej pozycji. Nie znaczy to jednak, że nie będą chcieli pokrzyżować szyków podopiecznym Ljubo Travicy, a przy okazji sprawić radości swoim kibicom. A rzeszowianie w Bydgoszczy mogą sobie zapewnić drugą pozycję przed rundą play-off.

W Bydgoszczy podopieczni Ljubo Travicy zagrają w osłabionym składzie. Zabraknie kontuzjowanego Oliega Achrema , który wróci na rundę play-off, oraz Gyorgy Grozera . Niemiec w sobotnim meczu ze Skrą, podobnie jak trzy dni wcześniej w Warszawie, grał ze specjalną opaską na prawej ręce. Po meczu okazało się, że zawodnik ma problemy zdrowotne i wyjechał do Niemiec. – Odczuwam ból, ale też cały czas mam zimne palce. Krew nie krąży jak powinna. Wzdłuż całej ręki, która szybko się męczy, mam wiele bolesnych punktów – mówił w sobotę Niemiec. Jak się okazało, problemy atakującego pojawiły się już na początku sezonu – Pierwsze oznaki, że coś jest nie tak z krążeniem krwi w mojej prawej ręce, pojawiły się już w listopadzie, kiedy to jeden z palców dziwnie sztywniał mi i był zimny. W grudniu to się rozniosło na kolejne dwa palce, ale wówczas nie odczuwałem zmęczenia tak szybko, jak obecnie i nie sądziłem, że to jest jakiś duży problem. Myślałem, że może wynikało to z tego, że na hali było zimno. Teraz jednak praktycznie cała moja ręka jest niedokrwiona. Dlatego muszę dokładnie zbadać ten problem i dowiedzieć się, jak można temu zaradzić – zakończył.

Badania miały zakończyć się we wtorek, ale jak się okazało na razie nic nie wykryto i konieczne są konsultacje z jeszcze jednym lekarzem. – Gyorgy we wtorek miał konsultacje, a w środę czekają go badania – mówi Bartosz Górski, wiceprezes zarządu Asseco Resovii. – Rezonans niczego nie wykazał, dlatego jeśli są zakrzepy krwi, to w skali mikro. Kolejne badania wyjaśnią, czy to problem mięśniowy, czy zakrzepowy – dodaje Górski. Więcej na ten temat zdradził Tomasz Kozłowski – Przewidziany jest zabieg, lekarze będą starali się sondą wejść w tętnicę i zbadać, czy nie ma żadnych skrzepów krwi.
Grozer powinien wrócić do Polski w piątek lub – co bardziej prawdopodobne – w sobotę. Tym samym opuści środowy mecz z Delektą Bydgoszcz i sobotni z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.źródło: gazeta.pl, plusliga.pl, Radio Rzeszów

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved